ADÜ Hastanesi Sağlık Kompleksine Dönüşüyor


Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi, sadece bölgede değil Türkiye’de ve dünyada tanınan bir sağlık kompleksine dönüşmek için hızla yol alıyor.

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi, bin yataklı sağlık kompleksine dönüşüyor. Yatak kapasitesini bin yatağa çıkararak bölgedeki hasta talebinin tümüne karşılık vermeyi hedefleyen Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi, sadece bölgede değil Türkiye’de ve dünyada tanınan bir sağlık kompleksine dönüşmek için hızla yol alıyor. ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Oğurlu, yaklaşık 85 bin metrekare alan üzerinde planlanıp 50 bin metrekare üzerinde yapılanması gerçekleştirilmiş hastanenin yapılanmasını hızla tamamlamak için çabaladıklarını söyledi. Yapılanmanın tamamlanmasına paralel yatak kapasitesini 1000 yatağa çıkaracaklarını belirten Oğurlu, şu bilgileri verdi: “Hastanemizde son dönemde yeni üniteler açtık. Post operatif cerrahi yoğun bakımı bunlardan biri. Ayrıca acil servise direkt veya 112 aracılığıyla gelen hastalardan yoğun bakım ihtiyacı olanların rahat bir şekilde kabul edilmesi için acil servise yeni bir yoğun bakım ünitesi açtık. Amacımız birçok anabilim dalına hizmet verebilecek 50 yataklı bir yoğun bakım ünitesini de kısa bir sürede devreye sokmak. Yeni doğan yoğun bakım ünitesini büyütmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hastanemizin teknik altyapısını da hızla tamamlıyoruz. Ameliyathanelerin tamamını kullanıma açarak daha fazla ve her türlü hastanın ameliyat olabileceği imkânları sağlamak istiyoruz. Cerrahi altyapı eksiklerimizi hızla tamamlıyoruz. Nihai amacımız hastanemizi bir sağlık kompleksine dönüştürmek. Fizik tedavi rehabilitasyon ve termal turizme yönelik yapılanmamızı tamamlamak hedeflerimiz arasında. Ayrıca bölgemiz uzun yaşam merkezi olduğu için palyatif bakım merkezi kurmayı da planlıyoruz. Bunun yanı sıra kanser hastalarının nihai tedavilerinin olabileceği bir merkez haline gelmek, radyoterepi hizmetini sağlayan radyasyon onkolojisi bölümünün üniversitemize kazandırılmasını sağlamak ve Nükleer Tıp Ana Bilim Dalının eksikliklerini gidermek gibi hedeflerimiz de var. Ana bilim dallarının istekli olması durumunda organ nakline yönelik de önümüzdeki günlerde çeşitli çalışmalar içinde olmayı hedefliyoruz”

Doç. Dr. Mustafa Oğurlu Kimdir?
Antalya Akseki’de 1974 yılında doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir-Tire’de tamamladı. Tıp eğitimini 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1998 yılında tamamladı. 2004 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Ana Bilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamlayarak uzman oldu. 2006 yılına kadar uzman olarak çalıştığı Adnan Menderes Üniversitesinde 2006 yılında yardımcı doçent, 2011 yılında doçent oldu. 2007-2008 yılları arasında askerliğini Gülhane Askeri Tip Akademisi – Ankara’da yaptı. 2008 ile 2011 yılları arasında ADÜ Etik Kurulu’nda görev yaptı. 2011 yılının Mart ayında ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesinde başhekim yardımcısı 2012 yılının Şubat ayında ise aynı hastanede başhekim oldu. Görevini halen sürdüren Mustafa Oğurlu yine bir sağlıkçı olan Nesrin Oğurlu ile evli ve Ayşe Hilal, Burak Tahir isimli iki çocuk babası.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here