Elazığ Medical Park Hastanesi Yeni Binasına Taşındı


Damla Hastanesi’ni devralan Medical Park Elazığ Hastanesi, 11 katlı, toplam 33 bin metrekare alandaki yeni binasına geçti.

Elazığ başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden gelen hastalarına uluslararası standartlarda sağlık hizmeti veren Medical Park Elazığ Hastanesi; yeni yılda yeni binasında hizmet vermeye başladı. Damla Hastanesi’ni devralan Medical Park Elazığ Hastanesi, 11 katlı, toplam 33 bin metrekare alandaki yeni binasında, hem Elazığ’dan hem de bölgeden gelen binlerce hastaya şifa dağıtacak. Medical Park Elazığ Hastanesi Genel Müdürü İsmail Akdemir, uluslararası standartlarda hizmet verdiklerini söyledi. Yeni binanın gerek büyüklük gerek teknolojik donanım açısından çok büyük avantajlar sağladığını belirten Genel Müdür İsmail Akdemir, “Yaklaşık altı yıldır verdiğimiz sağlık hizmetine, artık devraldığımız Damla Hastanesi’nin binasında devam edeceğiz. Son teknolojiyle donatılmış binamızda, yeni tıbbi bölümlerimiz ve uzman hekimlerimizle yine hastalarımızı kucaklayacağız. Medical Park Elazığ Hastanesi; yeni taşındığı 11 katlı, toplam 33 bin metrekare alanındaki büyük ve son teknoloji ile donatılmış yeni binasında, yeni tıbbi bölümleri ve uzman hekimleriyle daha fazla sayıda hastaya hizmet verme imkanı bulacak” diye konuştu.

“Yoğun Bakımımız Bölge İçin Bir Şans”
Modern yapısıyla hastalarının tüm beklentilerine cevap vermeyi hedeflediklerini belirten Genel Müdür İsmail Akdemir, yeni binalarının 3 bin 500 noktadan komuta edilen akıllı bina teknolojisine sahip olduğunu söyledi. Akdeniz, “19 tanesi yeni doğan olmak üzere toplam 58 yoğun bakım yatağı, 2 anjiyo odası ve 14 yataklı anjiyo sonrası dinlenme odası bulunan hastanemiz, yoğun bakım alanında bölgede önemli bir boşluğu dolduracak. Yoğun bakım bölümümüz gerçekten bölge için büyük bir şans” şeklinde konuştu.

Yeni binasında hizmete giren Medical Park Elazığ Hastanesi’nde son teknoloji ürünü cihazlar ile donatılmış 13 ameliyathane ve 3 doğumhane bulunduğunu kaydeden Akdemir,“12 adet süit olmak üzere toplam 198 yatak kapasitemiz
var. Görüntüleme ünitelerinde 1.5 tesla MR, 128 kesitli BT, sanal anjiyo ünitesi ve 4 boyutlu ultrasonografi gibi en son teknoloji ürünleri olan cihazlar ile en iyi şekilde hizmet vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“Kanser Hastaları Artık Büyük Şehirlere Gitmeyecek”
Yeni bölüm ve hekimlerle hizmet yelpazesini genişletmeyi hedeflediklerini açıklayan Genel Müdür İsmail Akdemir, sözlerine şöyle devam etti: “Medical Park Elazığ Hastanesi, tam donanımlı onkoloji bölümüyle bölgenin önemli referans merkezi olarak hizmet verecek. Toplam 1 milyon nüfusa hizmet veren tek özel kanser merkezi olan Medical Park Elazığ Hastanesi onkoloji bölümü; medikal onkoloji, radyasyon onkolojisi ve nükleer tıp birimleriyle, son teknoloji cihazları ve uzman hekim kadrosuyla kanser tedavisinin her aşamasında hastalarının yanında yer alabilecek. Yani artık bölgemizdeki kanser hastaları şifa aramak için yerinden yurdundan kopup, İstanbul-Ankara gibi büyük şehirlerin yollarına düşmeyecek. Şifayı, burada kendi topraklarında arayacak”.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here