Alfamax I-1001 Intelligent Adresli Optik Duman Dedektörü


Alfamax I-1001 Intelligent Adresli Duman dedektörleri, TSE Belgesi ve Kalite onayıyla hizmete sunuldu.

TÜBİTAK/TTGV desteği ve 3 yıllık Ar-Ge çalışması sonucunda; tasarım ve üretimi Türkiye’deki tesis¬lerde, %100 yerli kaynaklarla sürdürülen ALFA-MAX Intelligent Adresli Yangın Sistemleri ve Intelligent Duman Dedektörleri, TSE EN 54 Standartlarına uygun ola¬rak üretilmiştir. Belçika’da akredite test laboratuvarların-da zorlu testlerden geçerek onaylanan I-1001 Intelligent Adresli Duman dedektörleri, TSE Belgesi ve Kalite onayıyla hizmetine sunulmuştur.
Otel ve AVM’lerden Endüstriyel Tesislere, Resmi Kamu Binaları ve Konut Projelerinden Özel Mülklere kadar bir-çok alanda yangın tehlikesinden korunmak amacıyla kuru¬lan ve kullanılan ALFAMAX Akıllı Yangın Algılama ve Alarm sistemlerinin önemli bir parçasını oluştu-ran ALFAMAX I-1001 duman dedektörleri, yüksek kaliteli bile¬şenleri bünyesinde barındırmakta ve en son teknolojiden yararlanarak; kullanı-cılarını büyüyebilecek yangın risklerinden korumaktadır.
26 Ülkede Tercih Ediliyor

ALFAMAX Sense Action serisi Duman dedektörleri, ergo-nomik yapıları ve şık tasarımlarıyla göze çarpmaktadır. ALFAMAX Duman dedektörleri, fotoelektrik teknolojisini kullanarak optik algılama yöntemiyle; yavaş büyüyen yan¬gınların büyümeden önlenmesinde etkin bir rol oynamak¬tadır. Ortamda oluşan yangının büyümeden algılanabilme¬si ve yetkililerin zaman yitirilmeksizin uyarılabilmesi için sesli ve görsel alarm oluşturan ALFAMAX Akıllı Yangın Algılama ve Alarm sistemleri, yalnızca Türkiye’nin değil, 5 kıtada 26 ülkenin de tercihi olmaya devam etmektedir.

Şık ve Ergonomik Tasarım
ALFAMAX Duman dedektörleri içinde yer alan optik dedek-törler, ışık kaynağından gelen ve yoğunlaştırılan ışın demetinin algılanması esasıyla çalışmaktadır. Özel tasarı¬ma sahip duman odasına giren partiküllerin, düz bir çizgi üzerinde ilerleyen ışın demetini kırması ve sensörlerin bu durumu algılamasıyla ALFAMAX Duman dedektörleri alarm sinyali oluşturur. Bu alarm ALFAMAX Akıllı Yangın Algılama ve Alarm sistemleri kontrol paneline gerekli sin¬yalleri göndererek önceden hazırlanmış yangın senaryosu¬na uygun tüm işlevlerin yerine getirilmesini sağlar. ALFA-MAX Duman dedektörleri özel tasarımı sayesinde uzaktan da görülebilen ışıklı uyarılar vererek, yaşayanların can ve mal güvenliklerinin korunmasına yardımcı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here