Medicana Organ Nakline Dikkat Çekti


Medicana Çamlıca
 Hastanesi, sağlık sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda, Anadolu Yakasına sunduğu sağlık hizmetlerini, son tedavi olanaklarını paylaşmak ve Organ Nakline dikkat çekmek amacıyla bir basın buluşması gerçekleştirdi
Türkiye’de özel hastaneciliğin öncülerinden olan Medicana Sağlık Grubu’nun Medicana Çamlıca Hastanesi, sağlık sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda, Anadolu Yakasına sunduğu sağlık hizmetlerini, son tedavi olanaklarını paylaşmak ve Organ Nakline dikkat çekmek amacıyla bir basın buluşması gerçekleştirdi. Medicana Çamlıca Hastanesi’nde gerçekleşen buluşma, Genel Müdür Murat Kaya, hastane bünyesinde çalışan bölüm başkanlarının ve doktorların ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıda bir konuşma yapan Kaya, “Hepimiz bir gün sağlık hizmeti almak zorundayız. Maalesef bu bir ger¬çek… Biz burada kendimiz bu hizmeti alacakmış gibi davranıyoruz” dedi. Sözlerini, “Burada önemli olan sağlık hiz¬metini kaliteli, nitelikli ve kesintisiz olarak alabilmektir. Biz Medicana olarak sağlık hizmetini nitelikli, kaliteli ve kesintisiz vermeye odaklanmış bir hastaneler grubuyuz”

Medicana Organ Naklinde İlk Sıralarda

Kahvaltının ardından “Organ Nakli” konusunda bilgi veren Doç. Dr. Emin Barış Akin, başta yerel basın olmak üzere tüm basın yayın kuruluşlarının organ bağışı konusunda teşvik edici duruş sergilemesi gerektiğini söyledi. Çamlıca Medicana Hastanesinde bugüne kadar tam 116 böbrek nakli gerçekleştirdiklerini açıklayan Akin, “Bu hastaları­mızdan sadece bir tanesi diyalize devam etmektedir. Diğerlerinin tamamı sağlıklarına kavuşmuştur. Bu durum bilinen standartların üzerinde bir durumdur” dedi.

Başarı Oranı Yüzde 98 Seviyelerine Ulaşmıştır

Böbrek naklindeki başarı oranının yüzde 98 seviyelerine kadar ulaştığına değinen Akin, “Nakil olan her yüz kişiden 98’i, bir yıl sonrasında sapasağlam, diyalize girmeden, sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürmektedir” dedi.

Kocaman Bir Aile

Barış Akin, basın mensuplarıyla, birkaç hafta önce “Çapraz Böbrek Nakli” ameliyatını gerçekleştirdiği ve kontrol için hastanede bulunan 6 kahramanı ile tanıştırdı. Barış Akin ve ekibi tarafından yapılan üçlü çapraz böbrek nakliyle bir­birini hiç tanımayan üç aile böbrekleriyle birbirine bağlan­dı. Altı kişinin aynı anda ameliyata alınmasıyla üç diyaliz hastası hayata yeniden sarıldı. Onların son derece sağlıklı durumda bulunmaları basın mensuplarının ilgi odağı oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here