Alvimedica, İlk Türk Takımı Olarak Volvo Ocean Race’e Katılıyor


Türkiye’nin girişimsel kardiyoloji alanındaki tek dünya markası Alvimedica, dünya çapındaki en prestijli spor etkinliklerinden biri olan Volvo Ocean Race’in (Volvo Okyanus Yarışı) ilk Türk katılımcısı oldu.

Alvimedica, dünyanın en prestijli, en heyecan verici ve en çok izlenen spor etkinliklerinden Volvo Ocean Race’teki sponsorluğunu 30 Ocak tarihinde İstanbul’da düzenlenen toplantıyla duyurdu. Toplantıya Alvimedica CEO’su Dr. Cem Bozkurt ve Volvo Ocean Race CEO’su Knut Frostad’ın yanı sıra, Alvimedica Takımı’ndan Mark Towill ve Charlie Enright ile Takım Yöneticisi Bill Erkelens de katıldı.

Volvo Ocean Race’te yer alan ilk Türk markası olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduklarını dile getiren Alvimedica CEO’su Dr. Cem Bozkurt, “Alvimedica olarak bundan 2 yıl önce yelkeni kendimize hedef spor olarak seçtik. Şirket çalışanlarımızla kurduğumuz yelken takımımız destek sınıfında başladığı yarışlarda gözle görülür başarılar elde etti. Şimdi amacımız gönül verdiğimiz bu spor dalının en yüksek liginde profesyonellerle yarışmak ve 1,5 milyar kişinin takip ettiği bu zorlu yarış ile Alvimedica’yı dünya çapında daha geniş kitlelere tanıtmak. Yarış teknemizde Türk bayrağını dalgalandırmaktan ayrıca gurur duyacağız” dedi.

Alvimedica’nın girişimsel kardiyoloji alanında dünya çapında elde ettiği başarıyı yelken alanına da taşımak istediklerini belirten Bozkurt “Geçtiğimiz yılın sonunda İtalya’da bir satın alma gerçekleştirerek alanımızda Avrupa’nın en büyüğü olduk. Yakın zamanda Singapur ofisimizi açtık, bir sonraki hedefimiz ise Kuzey Amerika pazarına girmek. Volvo Ocean Race hem iş hedeflerimizdeki tutkumuz, hem de şirket karakterimiz ile örtüşen bir platform. Alvimedica, Volvo Ocean Race gibi alanında en yüksek teknolojileri kullanan bir şirket. Genç ve çevik bir şirket olarak hedeflerimizi hep en yüksekte tutuyor, zorluklardan yılmıyor vebunu güçlü bir takım oyunu ile başarıyoruz. Tam da Volvo Ocean Race’in ruhunda olduğu gibi! ” dedi.

Bozkurt, Team Alvimedica’nın Volvo Ocean Race tarihinde yarışacak en genç takım olacağına dikkat çekerek “Türkiye’de gençlerimizin Team Alvimedica’yı örnek almasını arzu ediyoruz. Ülkemizde ne yazık ki yelken sporu ile ilgilenen gençler ya okulu bırakıyor, ya da okumak için bu spordan vazgeçiyor. Oysa yelken, yaşamın içerisinde yer alan bir spor. Umarım Türkiye’den bir yarışçıyı da gelecek sezonlarda Volvo Ocean Race’de mücadele ederken göreceğiz” dedi.

Team Alvimedica’nın, Volvo Ocean Race yönetimine katıldığı 2008 yılından bu yana hayalini kurduğu takım olduğunu söyleyen Volvo Ocean Race CEO’su Knut Frostad “Team Alvimedica gördüğüm en heyecan verici takımlardan biri. Genç bir şirket olan Alvimedica, genç yarışçıları destekleyerek bu projeye giriyor” dedi.

Volvo Ocean Race’in fiziksel olarak dünyadaki en zorlu ve dolayısıyla kalbi de zorlayan bir yarış olduğunu sözlerine ekleyen Frostad “Kalp sağlığına yönelik cihazlar sunan Alvimedica’nın Volvo Ocean Race’de yer almasının sağlık alanında da ilgi çekeceğini söyleyebilirim” dedi.

Üç yılda bir düzenlenen Volvo Ocean Race, Formula 1 ve Dünya Kupası’ndan sonra en çok takip edilen spor etkinliklerinden biri olarak biliniyor. Yelken tutkunlarının yanı sıra sporseverlerin de nefeslerini tutarak takip ettiği yarış, bu yıl 4 Ekim tarihinde başlayıp 27 Haziran 2015’te sona erecek. İspanya’nın Alicante limanında görkemli bir törenle başlayarak İsveç’in Göteborg limanında sona erecek olan yarış süresince takımlar, 40.000 deniz mili boyunca 20 metre büyüklüğündeki dalgalar,  eksi 40 derecelere varan soğuk hava, buzullar, kuvvetli yağış ve rüzgarın yanı sıra, aşırı sıcak gibi zor şartlar altında mücadele verecek.

Takımlar, 9 ay süresince dört okyanusu ve beş kıtayı geçerek 10 farklı limanı ziyaret edecek. Volvo Ocean Race yarışçılarının uğrayacağı limanlar arasında İspanya (Alicante), Güney Afrika (Cape Town), Birleşik Arap Emirlikleri (Abu Dabi), Çin (Sanya), Yeni Zelanda (Auckland), Brezilya (Itajai), Amerika (Newport), Portekiz (Lizbon), Fransa (Lorient) ve İsveç (Göteborg) bulunuyor. Volvo Ocean Race bu yıl ilk kez Hollanda’nın Lahey şehrinde de pit-stop yapacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here