Ameliyathanede Daha Fazla Netlik, Renk ve Kontrast için 4K Medikal Monitörler!

Sony; cerrahların ve ameliyathane ekiplerinin monitördeki görüntüyü her zamankinden daha net biçimde görmesini amaçlayan 31 inç LMD-X310MD ve 55 inç LMD-X550MD modelleriyle, 4K teknolojisini Ateksis distribütörlüğünde sağlık sektörüne taşıyarak alanında öncü olmaya devam ediyor.

4K MEDİKAL MONİTÖR, FULL HD’DEN 4 KAT FAZLA AYRINTI SAĞLIYOR

3840 x 2160 piksel büyüklüğündeki 4K video görüntüsü, sıradan Full HD’ye (1920 x 1080) göre dört kat daha yüksek çözünürlükte. Bu ekstra çözünürlük modern cerrahi görüntüleme uygulamalarına avantajlar sunuyor. 4K kamera ile yakalanan görüntüler daha hassas şekilde tanımlanarak açık ameliyat veya minimal düzeyde invaziv prosedürler sırasında cerrahlara daha net bir görüntü sağlayıp çok çeşitli küçük renk farklılıklarını üreterek doku türlerini daha güvenli bir şekilde ayırmaya yardımcı oluyor.

4K ekranları kullanan medikal ekipler, endoskopik kamera sistemi görüntülerinin yanı sıra diğer kaynaklardan gelen dört Full HD görüntüyü (1920×1080) aynı anda “dört bölmeli” şekilde görüntüleyebilir. Cerrahlar ayrıca, genellikle düşük çözünürlüklü teknolojiden kaynaklanan piksel bozulmasını yaşamadan, 4K görüntüyü yakınlaştırabiliyor.

Sektörün en parlak LCD panel teknolojisini kullanan yeni 4K monitörlerde minimum parlama ile yüksek kontrast sağlamak için eşsiz ve zarif bir gövde, temizlemesi kolay uçtan uca su sıçramasına dayanıklı cam koruma ekranı, ince çerçeve ve OptiContrast panel™  teknolojisi bulunuyor. Ayrıca geleneksel LCD panellerde likit kristal ekran ve koruma ekranı arasında hava katmanı da bulunmakta. OptiContrast Panel™, bu boşluğu reçine ile doldurarak panel içerisindeki yoğuşmayı önlüyor ve görüntü kontrastını düşürebilecek parlamayı engelliyor.

Her iki monitörde de Advanced Image Multiple Enhancer (A.I.M.E.) olarak adlandırılan görüntü geliştirme teknolojisi bulunmakta. Bu teknoloji, video görüntüsünün rengini ve yapısını birbirinden bağımsız olarak vurgulayıp cerrahın isteğine göre geliştirilmiş gerçek zamanlı görüntü analizi özellikleri sunuyor.  A.I.M.E.™ teknolojisiyle ekrandaki yapının, kenarların ve ince renk farklarının ayırt edilmesi kolaylaşıyor.

LMD-X550MD ve LMD-X310MD, zorlu medikal ortamlarda hizmet vermek üzere tasarlanmış. Dar çerçeve sayesinde her iki monitörün de toplam boyutu azaltılırken ekran boyutu en üst düzeye çıkarılmış. İnce, tutması kolay çanta tasarımı sayesinde taşınması ve ayarlanması ise son derece kolay. Düz yüzeyi ise düzenli temizlik ve dezenfeksiyonu kolaylaştırır nitelikte.

#4KMedikalMonitör #MedikalMonitör #Sony #Ameliyathane

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here