Aydın’da 800 Yataklı Şehir Hastanesi Projesi Tamamlandı

A

800 Yataklı Şehir Hastanesi’nin proje çalışmalarının tamamlanarak onaylanmak üzere Sağlık Bakanlığı’na teslim edildi.

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Kasım Çetin, 800 Yataklı Şehir Hastanesi’nin proje çalışmalarının tamamlandığını ve onaylanmak üzere Sağlık Bakanlığına teslim edildiğini belirtti. Aydın 800 Yataklı Şehir Hastanesi projesine esas çalışmalarda bulunmak üzere Japon ITEC Firması, Aydın’a 3 günlük ziyaret gerçekleştirdi. İl Sağlık Müdürü Dr. Kasım Çetin ile firma yetkilileri arasında dün gerçekleştirilen toplantıda proje süreci ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Heyet ile birlikte projenin uygulanacağı Şevketiye Mahallesi’ndeki hastane arsasına geçilerek arsa üzerinde halen devam eden jeolojik zemin etüt çalışmaları yerinde incelenerek gerekli detaylar görüşüldü.

Modern bir hastane oluşturmak istiyoruz
Aydın’ın iki büyük hastanesi olan Aydın Devlet Hastanesi ve Atatürk Devlet Hastanesini ziyaret ederek, oluşturulan yeni projede daha verimli çalışma ortamı ve daha kaliteli hizmet sunumu yapılması için çalışmalar yapılacağını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Çetin; “Halkımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek, çağımızın gerektirdiği tüm donanımlara sahip modern bir hastanenin temelini atmak istiyoruz” dedi.
Aydın’da sağlık alanında ciddi yatırımların yapıldığını kaydeden Dr. Çetin, “Önümüzdeki yılın ilk aylarında Kuşadası ve Kuyucak hastaneleri tamamlanarak hizmete açılacak. Aydın Devlet Hastanesi ve Atatürk Devlet Hastanesi’nde yapımına devam edilen ek binaların kısa sürede tamamlanması planlanıyor. Karpuzlu, Yenipazar, Köşk, Sultanhisar hastaneleri ile Aydın Ağız Diş Sağlığı Merkezi, Nazilli Ağız Diş Sağlığı Merkezi ve Söke Devlet Hastanesi ek binalarının prosedürel işlemlerin devam ediyor” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here