Bayramda Sağlığınız İçin Her Şey Dahil Oteller Yerine Akraba Ziyaretlerini Tercih Edin!


Ramazan Bayramı’nı tatil fırsatına dönüştürmeyi, bütün yıl yorulan beyninizi ve bedeninizi dinlendirmeyi düşünüyorsanız yeme konusunda kendinizi kaybedeceğiniz her şey dahil oteller yerine başka alternatifler aramanızda yarar var.

Tatile çıkacak olanların, havası temiz, oksijeni bol olan ve doğa yürüyüşleri yapabilecekleri yerleri tercih etmelerinin sağlıkları açısından doğru bir tercih olacağını belirten Hisar Intercontinental Hospital İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Halil Kutlu Erol; ‘Sahil kenarlarında her gün yüzme ve yürüme imkânı iyi bir seçenek olabilir, ancak “her şey dâhil” otellerden sakının! Açık büfelerden uzak durun! Bu bağlamda kültür turları iyi bir alternatif olabilir. Bundan daha iyisi, anne-baba ve akraba ziyaretleridir. açıklamasında bulundu.

Her Şey Dahil Otellere Gidiyorsanız Bunlara Dikkat!

  • Açık büfedeki her şeyden tatmak ve yemek zorunda olmadığınızı unutmayın.
  • Tabağınızı ve de midenizi tıka basa doldurmayın!
  • Azar azar alarak, acele etmeden ve diğer müşterilerle tabak doldurma yarışına girmeden, yavaş yiyerek ve şayet doymazsanız tekrar kalkıp azar azar kalorisi nispeten düşük gıdalardan, ölçüyü kaçırmadan küçük porsiyonlar alın.
  • Ancak dikkat edin, açık büfelerde her an kontrol elinizden kaçabilir. Sakın diğerlerinin tabaklarında olanlardan bende niye yok şeklinde bir ruh haline girmeyin!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here