“Biriktirdiğimiz bilgileri bizden sonraki nesillere iletmek için yola çıktık”

İlaç endüstrisi ve laboratuvarlar için çözümler geliştiren Sartorius firmasının Türkiye yetkilisi Sartonet’in eğitimleri başladı. Bioexpo Fuarı’nda açıklamalarda bulunan Sartonet Genel Müdürü Ömer Erdem: “40 yıl içinde biriktirdiğimiz bilgileri ekosistemimize ve bizden sonraki nesillere iletmek için yola çıktık. Akademi binasını sadece bu eğitimler için hazırladık.” dedi.

Online eğitim
Salgının başlangıcıyla birlikte bu eğitimleri hızla online’a taşıdıklarını, İEİS üyeleri ve diğer ilaç üreticilerine online olarak bu eğitimleri vermeye devam ettiklerini aktaran Erdem, “Bildiklerimizi paylaşmak bizi o kadar çok mutlu etti ki bu eğitimleri sadece bu paylaşımlar için hazırlanmış bir binada yapmak ve akademimizi tüm ekosistemimiz için bir bilgi merkezi haline getirmek düşüncesiyle Koşuyolu’nda ofisimizin yanında bulunan binamızı sadece eğitime ayırarak Sartonet Bilgi Akademisi’ni kurduk” dedi.

Sartonet Genel Müdürü Ömer Erdem

“İnteraktif eğitimler kurguladık”
Eğitimlerde hiçbir şekilde ürün ya da marka tanıtımı yapmadıklarının altını çizen Erdem, “Uluslararası standartları, güncel konulardaki doğruları, otoritelerin ne istediğini ve üreticilerin bu isteklere nasıl cevaplar verebileceklerini anlatıyoruz. Bu yaklaşımımız eğitimlerimize katılanları hem şaşırtıyor hem de mutlu ediyor. Burada interaktif, katılımcıların konularla ilgili materyallere -örneğin çeşitli filtrelere- dokunabildiği, test edebildiği, sorularına yanıtlar bulabildiği eğitimler kurguladık. Burada eğitim alan herkesin filtre ve filtre validasyonu süreçleri ya da ilgili konularda yetkinlik kazanarak kişisel kariyerlerinde de değer oluşturmalarını arzuluyoruz. Özetle, Ben Cumhuriyet’imize karşı görevimizi layıkıyla yerine getiremediğimizi düşünüyorum. Bu nedenle bu akademi benim hep hayalimdi. Sartonet Bilgi Akademisi’nin bildiklerimizi paylaştığımız, çeşitli konularda uzmanların gelip eğitimler verdiği bir bilgi paylaşım merkezi olmasını ve ülkemizin gelişimine katkı sunmasını arzu ediyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here