Boston Scientific Bilimi Geliştirme Enstitüsü’nü açtı

Gelişen sağlık hizmeti pazarlarındaki yerel ortaklıklarla dünya genelinde sağlık hizmetlerini iyileştirmeye devam eden medikal teknoloji şirketi Boston Scientific Corporation, 21 Aralık 2015 tarihinde İstanbul Altunizade’de Bilimi Geliştirme Enstitüsü’nü (Institute for Advancing Science – IAS) açtı. Tıp dünyasından çok sayıda hekim ve akademisyenin katıldığı törende açılışı Boston Scientific Türkiye ve Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Levent Türksoy yaptı.

Türkiye ve Ortadoğu’da doktorlara gelişmiş cerrahi prosedürler konusunda modern eğitimler ve yenilikçi teknolojiler sunmak için tasarlanan bu yeni tesis, Boston Scientific’in bölgedeki hasta bakımı kalitesini yükseltmeye dair devam eden taahhüdünü ileriye taşıyacak. Enstitü, ABD, Fransa, Japonya, Çin ve Güney Afrika’dan sonra dünya genelindeki sekizinci Boston Scientific IAS tesisi. Ülkemizde 2003 yılından beri uygulanan Sağlıkta Dönüşüm Programı ile sağlık sektörünün gelişimi hızlandı. Sağlık Bakanlığı’nın çabalarıyla halkın sağlık hizmetlerine erişimi arttı ve bu durum Türkiye’de sağlık sektörünün her yönüyle büyümesini sağladı. Boston Scientific Bilimi Geliştirme Enstitüsü de bu büyümeyi karşılayabilmek ve sağlık profesyonellerinin yenilikçi teknolojiler konusunda yetkinliklerini geliştirmelerine destek olmak üzere kuruldu.

Merkezin açılışı ile ilgili bir açıklama yapan Boston Scientific Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Mike Mahoney, 15 yıldan uzun süredir, kalp hastalıklarının en önde gelen ölüm ve maluliyet nedeni olduğunu, Türkiye’deki önemli sağlık teknolojileri ve yeniliklerine erişimi genişletmek için çalışıldığını belirtti. Mahoney, kamu sektörü ve sivil toplum genelinde devam eden profesyonel işbirliğinin yanı sıra bu yeni IAS tesisi sayesinde kardiyovasküler hastalıkların ve diğer pek çok maluliyet yaratan hastalığın çözümünde ülkedeki ve bölgedeki dönüşümünde kilit bir rol oynamayı umduklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here