Danone Enstitüsü Derneği, sağlık çalışanlarını ağırladı


Türkiye’nin ilk ve tek beslenme enstitüsü Danone Enstitüsü Derneği, “Beslenme Okulu” eğitimleri ile ikinci kez sağlık çalışanları ile bir araya geldi.

Danone Enstitüsü Derneği’nin çocuk doktoru, aile hekimi, beslenme uzmanları ve gıda mühendislerine yönelik düzenlediği ve her yaşa yönelik besin ve beslenme uzmanlığını ve deneyimini paylaştığı Beslenme Okulu, ikinci kez sağlık çalışanlarıyla buluştu.

Acıbadem Üniveristesi Tıp Fakültesi ile birlikte İstanbul Kadıköy ve Maslak Acıbadem Hastaneleri’nde düzenlenen Beslenme Okulu’nda konusunda uzman bilim insanları, bebeklikten yaşlılık aşamasına kadar tüm yaşlar için beslenme konusundaki güncel bilgileri paylaştı. 120 sağlık çalışanın katıldığı Beslenme Okulu’nda gebelikte beslenme, prematür bebek beslenmesi, tamamlayıcı beslenme, okul çağı ve adolesan beslenmesi ve anne sütü gibi konularda uzmanlar bilgi ve deneyimlerini aktardılar.

Danone Enstitüsü Derneği, ilk Beslenme Okulu eğitimlerini 2012’de Malatya’da gerçekleştirdi ve bölgedeki sağlık çalışanlarının yoğun ilgisi ile karşılandı. Bu başarının ardından tüm Türkiye’den talep gören Beslenme Okulu son olarak Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi işbirliğiyle iki gün boyunca İstanbul’da sağlık çalışanları ile buluştu.

Beslenme Okulu’nun bir sonraki ayağının 1 Haziran 2013 tarihinde İstanbul’da aile hekimlerine yönelik düzenlenmesi planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here