Dentistanbul ’dan Bursa’ya 6.5 Milyon TL’lik Yatırım


2001 yılında kurulan Türkiye’nin ilk diş hastanesi Dentistanbul, 2014 yılında 14 noktaya ulaşma hedefiyle bu yılki ilk atılımına Bursa’dan başladı. Bursa Nilüfer’de bulunan Dentatürk Diş Hastanesi’ni 6.5 milyon TL’ye satın alan Dentistanbul, şehir dışındaki ilk yatırımını yapmış oldu.

İstanbul’da Beşiktaş, Bakırköy, Kozyatağı, Ataşehir, Levent ve yurtdışında Almanya’da bulunan 2 partner klinik ile hizmet veren Türkiye’nin ilk diş hastanesi Dentistanbul, büyüme hedeflerindeki ilk yatırımı Bursa’da yaptı.

Bursa Nilüfer’de bulunan Dentatürk Diş Hastanesi’ni 6.5 milyon TL’lik satın alarak bünyesine kattı. 2009 yılında kurulan ve tüm diş hekimliği uzmanlık dallarıyla birlikte 3500 metrekarelik alanda hizmet veren Dentatürk, bundan sonra Dentistanbul markasıyla hizmet vermeye devam edecek.  Hizmet kalitesini maksimum düzeyde tutmayı ilke edinen Dentistanbul, yeni hastanesinde 2 ameliyathane, 1 sterilizasyon bölümü, 22 tedavi ünitesi, 6’sı uzman 15 diş hekimi, 1 anestezi uzmanı başta olmak üzere toplam 80 personeli ile hizmet veriyor.

Hedef 2014’de 14 Lokasyonda Hizmet Vermek

2013 yılında bir yatırım fonundan satın alarak büyüme hedeflerine Bursa’dan başlayan Dentistanbul Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Murat Özel yapmış olduğu açıklamada;  “Türkiye’de kurulan ilk diş hastanesi ve diş tedavisinde referans markası olan Dentistanbul ‘u satın aldığımız günden bu güne çok hızlı bir şekilde yenilenme ve büyüme sürecine girdik. Hem yurtiçi hem de yurtdışında yapmaya başladığımız atılımlar ve görüşmeler meyvesini vermeye başladı. İstanbul dışındaki ilk yatırımımızı Bursa’da Dentatürk Diş Hastanesi’ni bünyemize katarak yaptık.  Hem satın alma hem de franchising yoluyla özellikle Anadolu’da lokasyon sayımızı hızla büyütmeye kararlıyız. Alman belgelendirme kuruluşu TEMOS’un “Uluslararası Diş Sağlığı Kalite Belgesi” ni alan ilk diş hastanesi olarak, hizmet kalitemizden ödün vermeden 2014’de 14 lokasyonda olmayı hedefliyoruz” dedi….

Dentistanbul

Özel Dentistanbul Diş Hastanesi, temelleri 2 Ağustos 2001’de Özel Dentistanbul Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi adı altında atılmıştır. İsminden de belli olduğu gibi ağız sağlığı ve diş sağlığı adı altında 29 Mayıs 2003’te ise Türkiye’nin ilk ‘Diş Hastanesi’ unvanını almıştır. Dentistanbul, Mart 2007’de kazanmış olduğu tecrübe ve birikimini, tüm dünyada sağlık ve çevre konularına eğilen Amerikalı bir yatırım ortaklığı olan Global Environment Fund’un uluslararası deneyimleriyle birleştirmiş ve Kasım 2010’da RHEA Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı tarafından tüm hisseleri devir alınmıştır. Bu alt donanım, güçlü yapı ve geçmişe sahip Dentistanbul, Temmuz 2013’de İstanbul’da Ağız ve Diş Sağlığı Merkezler zinciri olan Dentinternational Grubu kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özel tarafından tüm hisseleri satın alınmıştır. Bu birleşme ile Dentistanbul markası altında toplanan 1 diş hastanesi ve 5 ağız ve diş sağlığı merkezi yüksek kalite ve donanımlı ekibi ile hizmet vermeye devam etmektedir. Dentistanbul 2008’de, kuruluşundan beri gösterdiği gelişmeler ile ISO 9001:2000 standardizasyon belgesini almıştır ayrıca Dentistanbul, Alman belgelendirme kuruluşu olan TEMOS’un “Uluslararası Diş Sağlığı Kalite Belgesi” ni almaya hak kazanan Türkiye’deki ilk diş hastanesi olmuştur. Yurtdışında da aynı kalitede hizmet vermeyi amaçlayan Dentistanbul, Almanya’nın Bochum ve Berlin Kentlerin de Partner Klinikler oluşturarak burada tedavi görmek isteyen hastaların çözüm ortağı olmuştur. Dentistanbul, Ağız ve Diş Sağlığı alanında hizmet zinciri oluşturma hedefine yönelik çalışmalarında İstanbul ve Türkiye’nin diğer illerinde oluşturacağı hastane ve merkezler ile bu zincire halkalar eklemeye devam etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here