Didem Aydın, Pfizer’in Doğu Avrupa Onkoloji Medikal Müdürü oldu

Pfizer’e katıldığı günden bu yana anti-infektif, aşı ve onkoloji gruplarında üstlendiği tüm rollerde görevini başarıyla yürüten ve Onkoloji Medikal bünyesinde Kıdemli Medikal Müdür olarak görev yapan Didem Aydın, Ekim 2015 itibariyle Doğu Avrupa Meme Kanseri Medikal Müdürü olarak atandı.

Pfizer Onkoloji Medikal bünyesinde Kıdemli Medikal Müdür olarak görev alan Didem Aydın, Doğu Avrupa Meme Kanseri Medikal Müdürü olarak atandı. Didem Aydın, onkoloji ekibine katıldığı günden itibaren Pfizer onkoloji portföyünün ve ekibinin stratejik planlama ve gelişmesinde etkin rol almıştı.

Pfizer Doğu Avrupa Meme Kanseri Medikal Müdürü Didem Aydın yeni görevi hakkında şunları söyledi: “Pfizer Onkoloji olarak devlet, hasta, hasta yakınları, doktorlarımız gibi kanseri yenmeye çalışan farklı paydaşlarla işbirliğini temel alan bir birimin parçasıyız. Kadınlarda en yaygın görülen kanserlerden biri olan meme kanserine karşı yenilikçi ilaçlar geliştirmek ve bu kadınların yaşamlarında bir etki yaratabilmek bizim için çok değerli.”

Didem Aydın Hakkında

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı ve 2006 yılında Tümor Biyolojisi ve İmmünolojisi üzerine doktora/PhD derecesini aynı enstitüden aldı.  2006-2008 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İmmünoloji Departmanı ve Hematoloji/Onkoloji Departmanı Kök Hücre Transplantasyon Ünitesi’nde Yrd. Doç. Doktor ve 2008-2011 yılları arasında Milano San Raffaele Telethon Gen Tedavisi Enstitüsü’nde post-doktoral araştırmacı olarak immünoloji ve onkoloji üzerine çalışmalar yaptı. Pfizer ailesine 2011 yılında Anti-infektif Medikal Müdürü olarak katılan Didem Aydın, ardından pediatrik ve erişkin endikasyonlarından sorumlu Prevenar Medikal Müdürlüğü görevinde bulundu. 2014 temmuz ayından itibaren Pfizer Onkoloji’de renal hücreli kanser portföyü ve meme kanserinden sorumlu Kıdemli Medikal Müdür olarak çalışıyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here