Diş Hastası Robot “Simroid” Türk Dental Sektörüyle Tanıştı


Diş hekimliği eğitiminde çığır açacak Simroid’in, “FDI Dünya Diş Hekimliği Kongresi” kapsamında, Metco Dental-Morita standındaki tanıtımı yoğun ilgi gördü.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, sektörünün önemli firmalarından “METCO DENTAL” bir ilke imza atarak; hekimle konuşan, dişi ağrıyan ve tedavi olmak isteyen, tedavi sırasında ağzını açan, yana eğilen, hatta canı acıyan ve tepki veren, kısacası gerçek bir insan gibi hareket eden robot Simroid’i sektör temsilcileriyle tanıştırdı. .

Firmanın Türkiye distribütörlüğünü yaptığı “J.Morita Group” firması tarafından üretilen robotun, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen 4 günlük “FDI Dünya Diş Hekimliği Kongresi”ndeki tanıtım gösterileri yoğun ilgi gördü…

100 yıla yaklaşan bir geçmişe sahip, dünyanın en büyük dental firmalarından “J. Morita Group”un, “Morita Avrupa” Genel Müdür’ü Juergen FLEER, robotun, diş hekimliği fakültelerinde eğitim ve diş hekimliği seminerlerinde uzman sunumlar için geliştirildiği belirterek; diş sağlığı alanının en büyük problemlerinden olan, “eğitim esnasında hastaların canının yanması” sorunun, Simroid sayesinde tarih olacağını vurguladı. Ayrıca Fleer; yeni yetişen diş hekimlerinin bu robot sayesinde, hastalarla olan iletişim becerilerini çok daha sağlıklı geliştirebileceklerini belirtti.

Morita’nın İnovasyon Devrimi

“İleriyi düşünmek ve hayata odaklanmak…” Morita’nın temel sloganı… Hayata odaklanmak onlar için; “diş hekimliği pratiğindeki günlük rutinlerin daha kolay ve güvenli olmasını sağlayacak ve tedavi sürecini daha rahat ve verimli kılacak ürünler üretmek” demek… İleriyi düşünmek ise; “üretilen ürünlerde kullanılan üst düzey teknolojideki ve ortaya çıkan inovasyondaki sürekli artış” anlamına geliyor…

Geliştirdiği bir çok teknoloji ve dental ürün geçmişinde; özellikle dünyanın ilk üç boyutlu ve dijital dental (diş) tomografi cihazını üretmesiyle tanının Morita; Japonya’nın en büyük, dünyanın ise, ciro ve pazar payı itibarıyla sayılı büyük dental firmalarından birisi… Robot Simroid’i, getireceği çığır açıcı faydalarının yanı sıra, firmaları Morita’nın ulaştığı teknolojik düzeyin somut göstergesi olarak değerlendiren “Morita Avrupa” Genel Müdürü Juergen FLEER; Simroid’in kongrede gördüğü yoğun ilgiye dikkat çekerek, onu Türk insanıyla tanıştırmış olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını vurguladı.

METCO DENTAL-Morita, “FDI Dünya Diş Hekimliği Kongresi” Standı

FDI Dünya Diş Hekimliği Kongresi’nde açılan METCO DENTAL-Morita standının sürprizleri sadece Simroid ile sınırlı değildi… Morita’nın teknolojik dental unitlerinin de Türkiye’de ilk kez sergilendiğini belirten Metco Dental Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Dr. Cemal Milani konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “12 yıldır firmamız tarafından Türkiye’ye getirilen ve Panoramik Röntgen Cihazları, Volumetrik Tomografi Cihazları, Periapikal Röntgen Cihazı’ndan oluşan Morita Dental Görüntüleme Cihazları grubu ve Endodonti (Kanal Tedavisi) Cihazları, Dental Türbinler ve Başlıklar ve Genel Diş Kliniği Cihazları’ndan oluşan, Morita Diş Hekimi Cihazları grubu ürünlerimizi sergileme imkânı bulduk. Kongrenin ilk gününden son gününe kadar yaşadığımız yoğun ilgiden son derece memnunuz.”

Metco Dental

Firma 1991 yılında İstanbul’da, Türk diş sağlığı sektöründeki profesyonellerin ihtiyaç duyduğu cihaz, sarf malzemesi ve teknik destek hizmetlerinin sağlanması amacıyla, alanlarında uzman 3 ortak tarafından kurulmuştur. Firma, geçen zaman içerisinde artan iş hacmi ve şirketin sürekli büyümesi sonucu, önce Bahariye Caddesi’ndeki showroom ve ofislerden oluşan merkezine; sonra da Kadıköy’deki modern merkez ofisine taşınmıştır. 2007 yılı itibariyle, klasik ticaretin dışına çıkılarak elektronik ticaret alanında da operasyon başlatılmış ve ülkenin ilk online dental sitesi, ilk dental çağrı merkezi, ilk ağ bağlantısı ile teknik destek hizmeti de dahil, pek çok yenilikçi gelişme devreye sokulmuştur. MetcoDental günümüzde, yaygın hizmet ağı ile tüm Türkiye’ye; ürün temini (ithalat), satış öncesi ve sonrası destek, projelendirme desteği, lojistik destek, teknik servis hizmeti sunmaktadır.

MetcoDental; Morita, Melag, AmmanGirrbach, XO Care, Zhermack, Davis Schottlander, Ekom, CMS gibi pek çok büyük dünya markasının Türkiye distribütörüdür.

 

Teknoloji konusundaki ilkleri:
-Sektördeki ilk CRM yazılımı kullanımı…
-Sektördeki ilk uzaktan yönetilen çoklu depo kullanımı…
-Sektördeki ilk elektronik katalog olan MEK…
-Sektördeki ilk kişiselleştirilmiş mailing ve bilgilendirme altyapısı…
-Sektördeki ilk gerçek zamanlı anket altyapısı…

 

Online sistemlerdeki ilkleri:
-Sektördeki ilk gerçek zamanlı online satış sitesi…
-Sektördeki ilk bilgilendirme blogları (Myspace ve Google üzerinde)
-Sektördeki ilk ürün kategorı bilgilendirme sayfaları (MetcoDental.com altında)
-Sektörde ilk olarak Metco WEB sitelerindeki canlı chat sistemi CDS (Canlı Destek Sistemi)

 

Ödeme sistemlerindeki ilkleri:
-Taksitli kredi kartı işlemleri…
-Müşterilerin müşterisinin kredi kartı ile tahsilât imkânı…
-Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan e-posta yönlendirmeli online güvenli mail hizmeti…
-Peşin fiyatına taksitli kampanyalar…
-Genişletilmiş kredi kartı limit ile 12 ay üzerinde vade farklı taksitli tahsilât imkânı…

 

Katma Değerli Hizmetlerdeki İlkleri:
-Sportif destek projesi ile hekimlere cihaz alımlarında spor kulübü üyeliği projesi…
-Platin ve Gold World Card imkânı projesi…
-Anahtar teslimi görüntüleme merkezi kurulumu projesi…
-Klinik mimarisi destek projesi…
-Benzeri pek çok farklı ve katma değerli birleşik cihaz ve sarf malzemesi kampanyaları…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here