Doğal dişlerden farksız bir görünüm implant ile mümkün

 

Implantın üstüne yerleştirilen yapay dişin doğal sağlıklı dişlerden farksız olduğunu ifade eden Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor.

 

Dişlere yeterli bakımın yapılmaması zaman içinde çürük, enfeksiyon ve dişeti hastalıklarına sebep oluyor. Bu durum ise tekli, çoklu diş kayıplarına ya da tam dişsizlik durumuna yol açabiliyor. İletişimin temelini oluşturan konuşmanın en önemli unsuru olan ağız ve dişlerdeki problemlerin giderilmesi rahat konuşma, güzel bir gülümseme ve en önemlisi kişinin kendine duyduğu özgüvenin artması anlamına geliyor. Kaybedilen dişlerin yerine uygulanan implant, kemik içine yerleştirilen vida yardımıyla yapay diş takılması şeklinde uygulanıyor. Implantın üstüne yerleştirilen yapay dişin doğal sağlıklı dişlerden farksız olduğunu ifade eden Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor.

Implant nedir, nasıl uygulanır?

Kemik içine yapay diş için açılan yuvaya vida takılmasıyla yapılan Implant işleminde ilk olarak dişlerin bu uygulamaya uygun olup olmadığına bakılıyor. Radyolojik incelemelerden de destek alınan bu kısımdan hemen sonra anestezi uygulanarak, yapay diş implant üzerine yerleştiriliyor. Implant’ın uzun yıllar konforlu bir kullanıma imkan verdiğini ve Implant’ın doğal dişlerden farkının anlaşılmasının neredeyse imkansız olduğunu ifade eden Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, görüşlerini aktarmayı sürdürüyor: “Uzun yıllar diş hekimliğinde güvenilir bir uygulama olan Implant, genel diş temizliği ve rutin diş muayeneleri ihmal edilmediği takdirde ömür boyu kullanılabilmektedir. Implant yaptırırken işinde uzman hekimler tercih edilmeli, sigara ve alkol gibi dişlere ve Implant’lara zarar verebilecek alışkanlıklardan uzak durmak gerekmektedir.”

Implantın faydaları nelerdir?

Implant ile elde edilen dişler, hem sağlıklı konuşma ve yemek yeme gibi aktiviteler konusunda hem de estetik açıdan doğal görünümüyle dikkat çekiyor. Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, Implant uygulamasının avantajlarıyla ilgili görüşlerini paylaşmaya şu sözlerle devam ediyor: “Implant uygulamasında kemik içerisine yerleştirilen vida sayesinde yapay dişler, doğal dişler gibi sağlam şekilde ağızda tutunur. Bu sayede yemek yeme için gerekli olan çiğneme işlevi doğal dişler gibi rahatça yapılabilmekte, kişiler günlük hayatlarını aksatmadan yaşayabilmektedir.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here