“Dünya El Yıkama Günü”

 “Dünya El Yıkama Günü” etkinliğinde; eğlenceli bir etkinlik düzenleyen Acıbadem Ankara Hastanesi miniklere “Köpük Balığı” sertifikası verdi

Acıbadem Ankara Hastanesi Sihirli Bahçe Montessori Okulu miniklerine “Dünya El Yıkama Günü” kapsamında eğlenceli uygulamalar ile eğitim verdi.

El yıkama alışkanlığını geliştirmek ve doğru el yıkama yöntemleri hakkında bilinçlendirmek için “Köpük Balığı Sertifikası” uygulaması ile fark yaratan Acıbadem Ankara Hastanesi, 15 Ekim Dünya El Yıkama Günü kapsamında Sihirli Bahçe Montessori Okulunu ziyaret etti. Renkli anlatım ve uygulamaların, “Köpük Balığı Dansı” eşliğinde gerçekleştiği eğitimde, minikler doğru el yıkama tekniklerini animasyon yardımı ile ilgili ile izledi. Etkinlik sonrası miniklere “Acıbadem Köpük Balığı” sertifikaları verildi.

El yıkama alışkanlığı hakkında önemli bilgiler veren Acıbadem Ankara Hastanesi eğitimcileri, çocuklara el yıkama alışkanlığı kazandırma ile ilgili şunları söyledi; “Çocukların fiziksel gelişiminde el yıkama ve vücut hijyeni önemli bir yere sahiptir. Doğru uygulamalar ile küçük yaşta el yıkama eğitimi verilmelidir. Eğlenceli anlatımlar ve animasyon uygulaması ile çocukların bire bir bu eğitimi almalarını sağlıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here