Dünya Göz ile görmeye değer…

Dünya Göz Hastaneleri Türkiye ve Avrupa’nın farklı bölgelerinde toplam 23 noktada 240’ın üzerinde farklı göz tedavisi hizmeti veriyor

1996 yılında hizmet vermeye başlayan Dünyagöz, gözün tüm branşlarında ve en gelişmiş teknolojilerle sunduğu yüzlerce farklı tedavi yöntemiyle 365 gün, 24 saat göz ve göz çevresi sağlığına dair sorunlara kesin çözüm getiriyor. Ülkemizde branş hastaneciliği ile yeni bir dönem başlatan Dünyagöz Hastaneler Grubu, yurt içi ve yurt dışında toplam 22 merkezinde ilkeli sağlık hizmeti veriyor. Dünyagöz; sürekli yenilenen eksiksiz teknolojisi, öğretim üyesi ve uzman doktorlardan oluşan 200 kişilik deneyimli medikal kadrosu, 2000’e yakın personeli ve çağdaş yönetim anlayışıyla kısa sürede dünyanın sayılı birkaç merkezi arasında yerini almayı başardı. Bu başarısını yeni projeleriyle taçlandırmaya devam eden hastanenin teşhiş ve tedavi alanlarında kullanılan medikal cihazlar ile ilgili hassasiyetini Dünya Göz Hastaneleri BioMedikal Direktörü Sultan Tülay Ildız ile yaptığımız röportajımızla okuyucularımız ile paylaşıyoruz…

Dünyagöz olarak Tıbbi birimlerinizde hangi göz hastalıklarının tedavisini yapıyorsunuz?

“Dünyagöz Hastaneler Grubu olarak, günde 1000 civarında ameliyat ve 8000 poliklinik hastasını tedavi etme kapasitesine sahibiz. Türkiye ve Avrupa’nın farklı bölgelerinde toplam 23 noktada 240’ın üzerinde farklı göz tedavisi hizmeti veriyoruz. Dünyagöz olarak bugün üniversitelerin bile yapmadığı ameliyatları ve tedavileri yapıyoruz. Tüm bu bahsettiğimiz farklı tedavileri 24 saat içinde bütün hastanelerimiz yapabiliyor. Alanında uzman hekimlerimiz sayesinde, göz estetiği cerrahisi uygulamalarından, biyonik göz ameliyatına kadar gözü ilgilendiren her konuda teşhis ve tedavi uygulamaları yapıyoruz. En çok yaptığımız ameliyatların başında ise; retina, katarakt, lazer, kornea nakilleri, göz tansiyonu glokom ve şaşılık ameliyatlarıdır. Ameliyatların yüzde 75 – 80’nini bu operasyonlar kapsıyor.”

Medikal cihazlarla yapılan tedavi ve ameliyatlar hastalara ne tür avantajlar sağlıyor?

“Branş hastaneciliğini Türkiye’ye getiren bir kurum olarak gururla belirtmek isteriz ki, hastanelerimizde her şey göz ve göz sağlığına ilişkin dizayn edilmiştir. Hasta yataklarından tutun da mikroskopisine kadar, dünyanın en gelişmiş teknolojilerini kullanan bir grup olarak biliyoruz ki; medikal cihazlar, konusunda uzman ve yaptığı işte en iyiler arasında bulunan hekimler tarafından, hijyenik ve güvenli ortamlarda kullanılması hastalar için en temel gereksinim olan doğru yerde ve doğru tedavi yönteminin uygulanması avantajını sağlıyor. Bunun yanı sıra Dünyagöz Hastaneleri’nde, en son teknoloji ile üretilen medikal cihazlar kullanılıyor ve bu sayede tedavi ve ameliyatlar sırasında oluşabilecek hata riski olabilecek en düşük seviyelere indiriliyor. Bu şekilde hastalarımız bizden, mümkün olan en iyi hizmeti aldıklarından emin olabiliyorlar.”

1Türkiye sağlık turizminde önemli bir konuma sahip. Dünyagöz olarak sağlık turizminde siz hangi ülke pazarlarını hedefliyorsunuz ve bu alanda ne tür çalışmalar gerçekleştiriyorsunuz?

“Ülkemiz bütün dünyadan insanların hem konumu hem de sağlanan üstün sağlık hizmetleri sebebiyle tercih edilen önemli bir merkez haline geldi. Dünyagöz Hastaneler Grubu olarak, bu konuda ciddi atılımlar yaptık ve sağlık turizminde de Türkiye’ye en büyük katkıyı yapan kurumlar arasında bulunuyoruz. Toplam 115 ülkeden gelen hastaların Dünyagöz’ü tercih etmesi de bu başarımızın en önemli göstergesi. Örneğin, Amerika’da ameliyatının gerçekleştirilemeyeceğinin söylendiği bir hasta, bugün Türkiye’ye Dünyagöz’e geliyor ve sağlığına kavuşuyor. Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada referans noktası olarak gösterilen bir kurum olduğumuzu gururla belirtmek isteriz.”

Göz hastalıklarında Medikal Teknolojiler olarak Türkiye’nin en iyi hastanelerindensiniz. Cihaz alımlarınızı hangi standartlara göre belirliyorsunuz?

“Cihazlarımız alırken FDA onaylı olması ilk sırada gelen şartımız oluyor. FDA (Food&Drug Administiration) Amerika’da yer alıyor ve yaptığı detaylı çalışmalarla cihazların insan sağlığına zararı var mıdır, cihaz hangi konuda insan sağlığına fayda sağlamaktadır gibi konuları inceler ve onaylar. Tıbbın her dalında olduğu gibi göz tıbbında da cihaz teknolojileri her geçen gün yenilenmektedir. Göz vücudumuzun en hassas ve değerli organı olması sebebiyle tedavisi hiç hata kabul etmez. Ayrıca cihaz olmadan yapılan herhangi bir tedavi protokolü bulunmuyor. Bu sebeple cihazın hayati önemi bir kez daha artıyor. Durum böyle olunca yenilenen teknolojiye uyum sağlamak çok önemli. Bu sebeple dünya çapında yapılan oftalmoloji kongrelerini doktorlarımız ve biomedikal ekibi olarak biz yakinen takip ediyoruz. Göz cihazları nerdeyse cep telefonu teknolojisi ile yarışıyor. Çok hızlı bir şekilde yenileniyor ve her geçen gün gözün yeni mucizeleri ile karşılaşıyoruz. Bu hem çok güzel hem de oldukça yatırım gerektiren bir durumu ortaya çıkarıyor. Biz Dünya Göz olarak son teknolojiyi takip etmek adına hiçbir yatırım maliyetinden kaçınmıyoruz. En son ne ise bizde olmalı ve hatta Türkiye’de ilk bizde olmalı düşüncesiyle yolumuza devam ediyoruz. Kongrelerde dünya çapında bir çok hastanenin daha yeni almak için uğraştığı, bütçe ayırmaya uğraştığı cihazlardan bizim hastanemizde 3-4 adet oluyor. Bunları görmek tabi ki beni çok mutlu ediyor ve bir Türk hastanesi olarak bu noktalara gelmiş olmaktan ve hastalarımıza bu güzel hizmeti verebilmekten dolayı büyük bir gurur duyuyorum. Şunu söyleyebilirim ki, cihaz konusunda Dünya’da lider konumdayız. En iyisi ne ise, en yeni teknoloji ne ise Dünyagöz’de görebilirsiniz.”

Şu an bünyenizde hangi medikal cihazlar bulunuyor? Bu cihazlarla yapılan tedavi ve ameliyatlar neler?

“Göz tıbbıyla ilgili aklınıza gelen tüm cihazlar hastanelerimizde şube gözetmeksizin yer almakta. Etiler’de hangi tedaviler yapılıyorsa, Adana şubemizde de aynı hizmeti veriyoruz. Cihazlarımız numara sıfırlama ameliyatlarında kullanılan Excimer Lazer cihazları, Femto saniye teknolojisi ile katarakt ameliyatı yapan Femtofaco cihazları, göz tıbbına özel çeşitli ataçmanlarla zenginleştirilmiş ameliyat mikroskopları, gözün tomografisini, anjiyosunu ve tüm detaylı ölçümlemelerini yapan ileri tetkik cihazları, muayene esnasında hastaya ve doktora ergonomik süreçler sunan muayene cihazları, çocuk hastalara özel teşhis ve tedavi amaçlı cihazlar, katarakt hastalarının en uygun lense sahip olabilmelerini sağlayan ameliyat öncesi tetkik cihazları, göz çevresi estetiğini en hassas şekilde yapan özel cihazlar, gözde tümör olgularını teşhiş ve tedavi eden cihazlar, retina hastalıklarının tedavisinde kullanılan ileri teknoloji cerrahi cihazlar olarak sıralanabilir. Her şubede ortalama 200 farklı çeşit cihaz bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra tam teşekküllü bir hastanede olması gereken acil müdahale cihazları, anestezi ve reanimasyon cihazları, hasta yatış katlarında kullanılan cihazlar da envanterimizde yer alıyor. Tabi bence cihazlarla ilgili en önemli konu kalibrasyon ve bakımlarının zamanında ve yetkili personel tarafından yapılıyor olması. Biomedikal ekibi olarak bu konunun takibinde çok hassas davranıyoruz. Tüm denetlemelerden ve sertifikasyon belgesi firmalarından aldığımız geçerlilik belgeleri de bunun ispatı. Dünya’nın en iyi cihazı olsun bakım ve kalibrasyonsuz tehlikeli hale gelir. Bunun bilincinde olan ve her şubemizde bulunan konunun uzmanı Biomedikalci arkadaşlarım cihazların bakım ve kalibrasyonlarını titizlikle takip ediyorlar. Tüm hastalarımız gönül rahatlığı ile hastanelerimizde tedavilerini olabilirler.”

healthy eyes of a young girl

Son olarak eklemek istediklerinizi öğrenebilir miyiz?

“Dünyagöz Hastaneler Grubu olarak temel amacımız, dünya standartlarındaki göz sağlığı hizmetlerimizi her kesime ulaştırabilmek ve sağlıkta fırsat eşitliğini sağlayabilmek. Bu doğrultuda, Dünyagöz Sağlık Planı ve SGK’lı emeklilerden alınan hasta fark ücretini kaldırmak gibi farklı girişimlerde bulunuyoruz. Çünkü biliyoruz ki iyi görmek ve iyi koşullarda sağlık hizmeti almak herkesin hakkı ve bizim gibi sektöründe lider kuruluşların bu hizmetleri sağlaması sayesinde, kazanan Türkiye oluyor.”

Sağlık Planı ile ne gibi hizmetler alınabilecek? Plan neyi kapsıyor?

“Sağlık Planı ile biz, bilinen tüm kuralları değiştiriyoruz.  Lazer, Katarakt, Retina, Göz Tansiyonu(Glokom), Şaşılık gibi toplum arasında yaygın olan göz problemlerini ve 6 ana branşı içine alan Sağlık Planı ile hastalığı, yaşı ve ekonomik durumu fark etmeksizin herkes Dünyagöz’ün üstün teşhis ve tedavi hizmetlerinden faydalanabiliyor ve dilediği zaman istediği ameliyatı olabiliyor. Altını çizmekte fayda var, bu plana sahip olanlar hizmet almak için beklemiyor, maddi yeterliliği konusunda endişe yaşamıyor, çünkü bir fark ödemiyor ve içi rahat bir şekilde Dünyagöz’den göz sağlığı hizmeti alıyor.”

#Dünyagöz #gözsağlığı #Lazer #Katarakt #Retina #GözTansiyonu #BioMedikalDirektörüSultanTülayIldız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here