DuPont, ABD’deki Healthcare Industries Materials Sitesinde yeni tıbbi elastomer karıştırıcılar için kurdele kesmeye ev sahipliği yapıyor

0
164

Yeni karıştırıcılar, biyofarmasötik işleme, tıbbi cihaz ve topikal karışım çözümleri için kapasite artırımını destekleyecek

Wilmington, ABD, Michigan, Hemlock’taki Healthcare Industries Materials Site’de (HIMS) yeni tıbbi elastomer karıştırıcılarının açılışını resmi bir kurdele kesme töreniyle kutladı. Yeni mikserlere yapılan yatırım, DuPont™ Liveo™ Healthcare Solutions müşterilerinin artan tedarik ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

Kapasite genişletmesi şunları sağlayacak:

  • Şirket içi tıbbi sınıf silikon elastomer (Sıvı Silikon Kauçuk ve Yüksek Kıvamlı Kauçuk) üretim yeteneklerini genişletin
  • Değer zinciri boyunca özel tıbbi cihazlara hizmet veren Liveo™ tıbbi elastomer ürün hatlarında sürdürülebilir büyümeyi mümkün kılmak
  • Biyofarmasötik işlemeye adanmış Liveo™ farmasötik tüplerinin ve tıbbi cihazların ve topikal karışımların şirket içi üretiminin güçlü büyümesini destekleyin.

DuPont Healthcare HIMS Site Lideri Jessica Snyder, “Bu karıştırıcıların devreye alınması, yalnızca tedarik zinciri baskısını hafifletmeye yardımcı olmakla kalmayacak – ki bu da müşterilerimizin büyümesini destekler – ayrıca genişleme, sahada altı yeni pozisyon oluşturarak HIMS topluluğunun refahını da artıracaktır,” dedi.

8.000 metrekarelik saha genişletmesi, DuPont personeli ve 10’dan fazla yerel müteahhitlik şirketinin koordineli bir çabasıydı. 52.500’den fazla müteahhit saati kaydedilerek, tüm işler tek bir güvenlik olayı olmadan başarıyla tamamlandı.

Kurdele kesme etkinliğinde bir saha turu ve DuPont Electronics & Industrial Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Samuel Ponzo ile DuPont HIMS’i 2021’de Ekonomik Kalkınma Ödülü ile ödüllendiren Saginaw Future Başkanı ve CEO’su JoAnn Crary’nin açıklamaları yer aldı.

Saginaw Future Başkanı JoAnn Crary, “DuPont’un Healthcare Industries Materials Site’deki (HIMS) yeni yatırımı, devam eden büyümeyi destekleyecek ve Saginaw County’deki işleri koruyacak” dedi. “Saginaw Future, hasta konforunu ve güvenliğini artıran kritik sağlık uygulamaları için önemli bir malzeme üreticisi olan DuPont HBYS’nin ortağı ve güçlü destekçisi olmaktan gurur duyuyor.”

DuPont, yüksek kaliteli, yüksek performanslı çözümler sunarak sağlık hizmetleri pazarına hizmet etmeye giderek daha fazla kendini adamıştır; uygulama ve malzeme bilimi uzmanlığı; ve sağlık hizmeti müşterilerinin özel ihtiyaçlarını karşılamak için güçlü düzenleyici destek. Daha önce açıklandığı gibi şirket, aşağıdakiler de dahil olmak üzere gelecekte ek sağlık hizmetleri yatırımları planlıyor:

  • HIMS’de yeni bir kalıplanmış montaj (OMA) presi ekleme
  • Cooper River, Güney Karolina, ABD’de biyofarmasötik işleme boruları için yeni bir sağlık bakım üretim tesisinin açılması
  • Bölgesel satışlar için tasarlanmış biyofarmasötik işleme boruları için Çin’deki yerel üretim yeteneklerinin genişletilmesi.

Gelecekteki bu yatırımların şu andan başlanarak 2022’nin ikinci yarısı arasında dağıtılması amaçlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here