En fazla ölüm nedeni enfeksiyon

Bir temizlik görevlisinin çeşitli nedenlerle işini iyi yapmaması veya yapamaması çok sayıda kişinin ölümüne sebep olabilir

Ortadoğu Danışmanlık Birliği MECA (Middle East Consultancy Association) COO’su Abdul G. Ansari, her yıl 1.7 milyon kişinin enfeksiyona yakalandığını ve sadece ABD’de yaklaşık doksan dokuz (99) bin kişinin enfeksiyon kaynaklı rahatsızlıklardan dolayı hayatını kaybettiğini söyledi. ISSA/INTERCLEAN İstanbul Endüstriyel Temizlik Teknolojileri ve Hizmetleri Fuarı’nda konuşan Ansari, bu sayının trafik kazalarında veya göğüs kanserinden ölenlerden daha fazla olduğunu belirtti.

ABD’nde silahlı saldırılara göre, üç kat daha fazla insan hastane enfeksiyonundan ölüyor… MECA COO’su Abdul G. Ansari anlattı: “Hastane enfeksiyonları çok tehlikeli. ABD’de silahlı saldırılara göre; üç kat daha fazla insan, hastane enfeksiyonundan ölüyor. Bir doktor kazayla bir kişinin ölümüne sebep olabilir ama bir temizlik görevlisinin çeşitli nedenlerle işini iyi yapmaması veya yapamaması çok sayıda kişinin ölümüne sebep olabilir diye konuştu.

Ortadoğu Pazarı 2020 yılında seksen (80) milyar dolar ticari hacme ulaşacak. Endüstriyel temizlik sektöründeki fırsatlara da değinen Ansari; “Bölgede pek çok büyük proje, havaalanları, alışveriş merkezleri, tesisleri kuruluyor. Fırsatlar da büyük. Bunları kim temizleyecek? MECA olarak Ortadoğu temizlik sektörü platformunun bütününü temsil ediyoruz ve ISSA/Interclean katılımcı ve ziyaretçilerine pazara erişim imkanı sunuyoruz. Türk ve uluslararası partnerlerle birlikte çalışmayı çok istiyoruz”. dedi.

#enfeksiyon, #saglik, #abdulansari, #meca

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here