ENFEKSİYON ÖLDÜRÜYOR !

0
797

xsdsadasdas

Bir temizlik görevlisinin çeşitli nedenlerle işini iyi yapmaması veya yapamaması çok sayıda kişinin ölümüne sebep olabilir

Ortadoğu Danışmanlık Birliği MECA (Middle East Consultancy Association) COO’su Abdul G. Ansari, her yıl 1.7 milyon kişinin enfeksiyona yakalandığını ve sadece ABD’de yaklaşık doksan dokuz (99) bin kişinin enfeksiyon kaynaklı rahatsızlıklardan dolayı hayatını kaybettiğini söyledi. ISSA/INTERCLEAN İstanbul Endüstriyel Temizlik Teknolojileri ve Hizmetleri Fuarı’nda konuşan Ansari, bu sayının trafik kazalarında veya göğüs kanserinden ölenlerden daha fazla olduğunu belirtti.

ABD’nde silahlı saldırılara göre, üç kat daha fazla insan hastane enfeksiyonundan ölüyor… MECA COO’su Abdul G. Ansari anlattı: “Hastane enfeksiyonları çok tehlikeli. ABD’de silahlı saldırılara göre; üç kat daha fazla insan, hastane enfeksiyonundan ölüyor. Bir doktor kazayla bir kişinin ölümüne sebep olabilir ama bir temizlik görevlisinin çeşitli nedenlerle işini iyi yapmaması veya yapamaması çok sayıda kişinin ölümüne sebep olabilir diye konuştu.

 Ortadoğu Pazarı 2020 yılında seksen (80) milyar dolar ticari hacme ulaşacak. Endüstriyel temizlik sektöründeki fırsatlara da değinen Ansari; “Bölgede pek çok büyük proje, havaalanları, alışveriş merkezleri, tesisleri kuruluyor. Fırsatlar da büyük. Bunları kim temizleyecek? MECA olarak Ortadoğu temizlik sektörü platformunun bütününü temsil ediyoruz ve ISSA/Interclean katılımcı ve ziyaretçilerine pazara erişim imkanı sunuyoruz. Türk ve uluslararası partnerlerle birlikte çalışmayı çok istiyoruz”. dedi.

 

Leading cause of death is infection

Failure or failure of a cleaning officer to perform well for various reasons may result in the death of a large number of people

Abdul. G. Ansari, COO of the Middle East Consultancy Association, said that 1.7 million people are infected each year and about ninety-nine (99) thousand people in the US have lost their lives because of infectious diseases. Speaking at the ISSA / INTERCLEAN Istanbul Industrial Cleaning Technologies and Services Fair, Ansari stated that this number is higher than those killed in traffic accidents or breast cancer.

Three times more people than army attacks in the US die from hospital infection. Ansari said: “Hospital infections are very dangerous. Three times more than the armed attack in the US people die from hospital infection. A doctor may accidentally kill a person, but a cleaning officer may not be able to do a good job for a variety of reasons or cause many people to die.”

The Middle East Market will reach eighty (80) billion dollars commercial volume in 2020. Stating on opportunities in the industrial cleaning sector, Ansari said, “Many large projects, airports, shopping centers, facilities are being established in the region. Opportunities are also great. Who will clean them? As MECA, we represent the whole platform of the Middle East cleaning industry and we offer access to exhibitors and visitors of ISSA/Interclean. We really want to work with Turkish and international partners.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here