Fujifilm, Endoskopi Alanında Dağıtım Ağını Yeniden Yapılandırıyor


Fujifilm Medikal Sistemler bayileri, Antalya Rixos Downtown Hotel’de 8 Kasım’da gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. Toplantı, endoskopi sistemlerinin yeni bayi satış kanallarını görüşmek üzere Fujifilm yetkililerinin ve 8 bölge bayisinin katılımı ile yapıldı.
Fujifilm Dış Ticaret A.Ş’nin radyoloji ürünlerindeki başarılı bayileriyle endoskopi alanında da iş birliği yapılacağının açıkladığı toplantıda, endoskopi sistemleri bayi yapılandırılması hakkında bilgi verildi.

Türkiye Servis Merkezi Oluyor

Yüksek teknoloji ürünleriyle Türkiye pazarında önemli bir paya sahip olan Fujifilm’in, güçlü bayileri ve deneyimli teknik ekibi ile başarılı bir şekilde hizmet sunmaya devam ettiğini belirten Fujifilm Dış Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Metin, bayileri sayesinde Türkiye’nin her noktasına ulaşabildiklerini ve ihtiyaç duyulduğu an, en kısa sürede hizmet verebildiklerini söyledi. Fujifilm’in, özellikle radyoloji ve endoskopi alanında geliştirdiği makineler sayesinde sağlık sektörüne büyük katkı sağladığını belirten Genel Müdür Metin, “Fujifilm Türkiye’deki yeniden yapılanma çerçevesinde; endoskopi alanında faaliyet gösteren iştirakini, 1 Haziran tarihi itibariyle Fujifilm Dış Ticaret A.Ş. altında birleştirdi. Fujifilm, endoskopi alanında dağıtım ağını yeniden yapılandırıyor. Satış organizasyonuna ivme kazandıracak bu yapılanmada, tamir servisi alanında, bölge ofisleri ile kullanıcılarına hizmet verilmeye devam edilecek. Ayrıca şirketimiz, Fujifilm Avrupa ofisinin yaptığı değerlendirme sonuncunda, Orta Asya ülkeleri yanında Ortadoğu’da da servis merkezi olma yolunda faaliyetlerine başlamıştır. 12 ülkeden servis merkezlerimize ulaştırılan sistemler, tamir edilerek kısa sürede kullanıcılarına ulaştırılacaktır” dedi.

Yatırımlar Sürüyor

Büyüme stratejisi içinde bayilik sistemine büyük önem verdiklerini söyleyen Fujifilm Medikal Sistemler Grup Müdürü Hakan Bulut ise, Türkiye pazarında her yıl yüzde 15-20 büyümeyi hedeflediklerini belirterek, “Fujifilm endoskopi bölge bayii çalışma stratejisi  ile mevcut pazar liderliği konumunu bir ileri adıma taşımayı hedeflemektedir. Bu yeni iş birliği ile endoskopi pazarında, müşterilerle  daha hızlı ve yakın ilişkilerin kurulması hedeflenmiştir. Yeni iş modeli ile endoskopi pazarında müşterisine en yakın olan üretici firma olmak amacıyla yeni bir dönemin başlangıcı yapılmıştır. Bayilerimiz sayesinde Türkiye’nin her noktasına aynı kalitede hizmet veriyoruz.Medikal sektöründe önemli bir marka olarak büyüyoruz. Operasyonel anlamda sürekli yatırım halindeyiz” dedi.

Türkiye pazarında; endoskopi sistemleri, bilgisayarlı radyografi, dijital mamografi, dijital radyografi, kuru sistem yazıcılar, imaj arşiv ve görüntüleme sistemlerinin yanı sıra film sarf malzemeleriyle faaliyetlerini sürdüren Fujifilm, 13 adet bayisiyle hizmet veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here