GE Sağlık, Turkrad 2014’te En Yeni Teknolojilerini Sunarken Türkiye’de Sağlık Hizmetlerini Geliştirmeye Odaklanıyor


35. Ulusal Radyoloji Kongresinde vitrine çıkan , yeni teknolojiler arasında birçok özelliği tek cihaz üzerinde barındırmasıyla öne çıkan Revolution CT cihazı tanıtıldı.

GE Sağlık, 12 – 15 Kasım tarihleri arasında Kremlin Palace Hotel’de düzenlenen 35. Ulusal Radyoloji Kongresi Turkrad 2014’te, sağlık çalışanları, hastalar ve teknoloji sağlayıcılarının daha güçlü biçimde entegre edilmesiyle ortaya çıkan işbirliğine dayalı gelişmiş bir sağlık hizmetleri sağlama modeline dikkat çekti.

GE, Turkrad’da “Sağlık Hizmetlerini Birlikte Geliştirme” başlığı altında sağlık hizmetlerinin tüm kategorilerinde inovasyonu teşvik etmeye odaklanan yapısını vurgulayan geniş kapsamlı, en yeni teknolojilerini ve çözümlerini tanıttı.

GE Sağlık Türkiye Genel Müdürü Yelda Ulu Colin: “Türkiye’de ve dünyada sağlık harcamaları son 10 yıldır artıyor. Bu artış temel olarak nüfusun yaşlanmasına ve değişen yaşam tarzlarına bağlı olarak kronik hastalıklardaki artıştan kaynaklanıyor. Teknolojilerimiz, sağlık çalışanlarına operasyonel verimliliğinin güçlendirilmesi, teşhis yetkinliklerinin artırılması ve doğru zamanlı tedaviyle sağlık hizmeti harcamalarının potansiyel olarak azaltılması alanlarında destek sağlayarak bu zorluğun aşılmasında yardımcı oluyor. Devletimiz, GE Sağlık’ın da temel öncelikleri arasında yer alan müşteri odaklı çözümler sunma prensibine sahip firmalarla işbirliği yapılmasını ön plana çıkarıyor.

Türkiye’de 65 yılı aşan süredir faaliyet gösteren GE Sağlık, Türk sağlık hizmetleri sistemini destekleyen yeni ve gelişmiş teknolojiler sunabilmek için inovasyon yapmaya odaklanmış bir firmadır.

Turkrad’da tanıtımı yapılan en önemli teknolojilerden biri de düşük doz ile en yüksek uzaysal ve temporal rezolüsyonu,geniş kapsama alanı yeteneğiyle sunabilen devrimsel bilgisayarlı tomografi cihazı, Revolution CT. Bu yenilikçi teknoloji, hastadan kaynaklanan limitasyonların elimine edilmesini sağlayarak tüm önemli parametrelerin aynı cihazda optimize edilerek iyileştirildiği tanısal görüntülemede yeni bir teknoloji.

Yüksek hızı, etkileyici görüntü kalitesi ve düşük dozu birleştiren bu cihaz kalp hastalıklarının giderek yaygın hale geldiği Türkiye’de teşhis hassasiyetinin artmasını sağlayarak hastaları daha hızlı biçimde doğru tedavi kanalına yönlendirmede hekimlere büyük kolaylık sağlayacak.

Sistem hastalar için daha geniş ve konforlu olan 80 cm’lik tünel çapı ve yeni Whisper Drive sistemiyle sessiz bir tarama deneyimi sunuyor. Bunun yanı sıra gelişmiş profesyonel bir iş akışına sahip yüksek hızlı tarama kapasitesi, onu acil servis bölümleri için kusursuz bir tarama cihazı haline getiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here