GLOBAL PLATFORMDA TÜRKİYE’DEN İLK VE TEK ETKİNLİK SANTA FARMA’NIN

 

Santa Farma’nın “Ben, sen, o… içimizden birisi kırılacak” başlıklı Osteoporoz Farkındalığı Projesi, Uluslararası Osteoporoz Vakfı (IOF) etkinlikleri arasına giren ilk ve tek Türkiye organizasyonu oldu.

 

Farkındalığı arttıracak projelere imza atarak sağlığa sağlıklı hizmet yolunda ilerleyen Santa Farma, bu yöndeki başarısına bir yenisi daha ekledi.

Santa Farma tarafından 20 Ekim Dünya Osteoporoz Günü için hazırlanan farkındalık videosu çarpıcı veriler ortaya koydu. “Ben, sen, o… içimizden birisi kırılacak” başlıklı Osteoporoz Farkındalığı Projesinde; Osteoporozun Dünya çapında 200 milyon kadını etkilediği, 50 yaş üzeri her 3 kadından birinde osteoporoza bağlı kırık riski bulunduğu, Türkiye’de ise 50 yaş üzeri bireylerin %25’inde osteoporoz saptandığı vurgulandı. Farkındalık Projesi’nde, Osteoporozdan korunmak için kemik ölçümünün ve hekim kontrolünün önemine dikkat çekildi.

“Ben, sen, o… içimizden birisi kırılacak” Projesi, dünya üzerinde osteoporoz alanında en prestijli akademik kurumların başında gelen, Uluslararası Osteoporoz Vakfı (IOF) etkinlikleri arasına giren ilk ve tek Türkiye organizasyonu oldu. Farkındalık videosu Ulusal Osteoporoz Kongresi’nde dijital stantla ve Santa Farma’nın sağlık profesyonellerine yönelik dijital platformlarında (FTRzone, Ortopedizone ve Ezcazone) sağlık meslek mensuplarıyla buluştu. Proje aynı zamanda Santa Farma kurumsal sosyal medya hesaplarından halka ulaştı.

Proje videosuna www.instagram.com/p/CGiO5olp5IX/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

#santafarma #osteoporoz #uluslararasıosteoporozvakfı #sağlık #sağlıklıyaşam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here