Göz Sağlığı Uzmanları Sempozyumda Buluştu


“ACUVUE Eye Health Advisor Birinci Uluslararası Bilimsel Sempozyumu” 18-19 Mayıs tarihleri arasında Swiss Otel Grand Efes’te gerçekleştirildi.

Göz sağlığı uzmanlarının bilgilerini artırma ve deneyimlerini zenginleştirmeyi amaçlayan “ACUVUE Eye Health Advisor Birinci Uluslararası Bilimsel Sempozyumu” bu yıl Türkiye’de ilk kez düzenlendi. Orta ve Doğu Avrupa’nın en büyük ve en önemli bilimsel toplantıları arasında sayılan sempozyum ilk olarak Moskova’da ve ardından Polonya, Avusturya, İsviçre’de gerçekleştirilmişti.

Göz Sağlığı Uzmanları Biraraya Geldi

Ülkemizde ilk kez bu yıl İzmir’de organize edilen “ACUVUE Eye Health Advisor”a Türkiye’nin 30’u aşkın kentinden konuk olan yaklaşık 350 göz sağlığı uzmanı, alanında dünya çapında tanınan bilim insanlarından son gelişmeleri dinleme fırsatı buldu. Amerika, Avusturalya, İngiltere ve Bulgaristan’ın yanı sıra Türkiye’den de konuşmacıların yer aldığı sempozyum sırasında kontakt lens ile ilgili araştırma sonuçları, son teknolojik gelişmeler ve yakın gelecekte kontakt lens kullanıcılarına sunulacak yeni kolaylıklarla ilgili bilgiler değerlendirildi.

Önceliği göz sağlığının korunması ve göz kusurlarının uygun bir şekilde düzeltilmesi olan Johnson& Johnson Vision Care’in ACUVUE Eye Health Advisor programı kapsamında düzenlenen “ACUVUE Eye Health Advisor Birinci Uluslararası Bilimsel Sempozyumu”na Prof. Nathan Efron (Avustralya), Philip Morgan (İngiltere), Prof. Dr. Christina N. Grupcheva (Bulgaristan), Anna Sulley (İngiltere), Jason J. Nichols (Amerika) ve Türkiye’den Prof. Dr. Ömür Gündüz, Prof. Dr. Altan Özcan, Doç. Dr. Koray Gümüş, Prof. Dr. Ahmet Özmen, Prof. Dr. Ayfer Kanpolat, Doç. Dr. Emrullah Taşındı, Prof. Dr. Nazan Erda gibi göz sağlığı ve kontakt lens alanlarının gelişmesine katkıda bulunan ve dünyaca tanınan bilim insanları araştırma ve deneyimlerini göz sağlığı uzmanlarıyla paylaştılar.

İhtiyacınıza Göre Lens Bulmak Mümkün

Toplantıya Avusturalya’dan katılan, 700’ün üzerinde bilimsel yayında imzası ve 6 kitabı bulunan Prof. Nathan Efron, günümüz teknolojisinin sağladığı imkanlarla artık neredeyse herkes için uygun ve kişinin tam ihtiyacına yönelik lens çeşidinin mevcut olduğunu belirtti. Efron, göz sağlığını uzmanının hastayı tam olarak inceledikten ve ihtiyaçlarını da belirledikten sonra en uygun lensi önerebileceğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here