Kardiyoloji Cihazı Üreticilerine Ödül


Bu yılki Ethica Ödülü aralarında Alvimedica’nın da bulunduğu kardiyoloji cihazı üreticilerine verildi.

Avrupalı girişimsel kardiyologlar, bu yılın Ethica Ödülü’nü, aralarında Alvimedica’nın da yer aldığı ve hasta bakımına üstün katkılarda bulunan kardiyoloji cihazı üreticilerine verdi. Ödül töreni, Avrupa Perkütan Kardiyovasküler Girişimler Birliği’nin (EAPCI) yıllık toplantısı EuroPCR kapsamında 21 Mayıs’ta Paris’te yapıldı.

Alvimedica CEO’su Cem Bozkurt, girişimsel kardiyoloji sektörüne verilen ödülü şöyle değerlendirdi: “Sektörümüz, ilgili paydaşlarla işbirliği halinde tüm dünyada kalp hastalarının ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştirme misyonuyla çalışmalarını yürütüyor. Son 30 yılda kardiyovasküler cihaz üretimi alanında yaşanan gelişmeler sayesinde hasta bakımında daha az invazif yöntemlere başvurulması ya da daha önce tedavi imkanı bulunmayan hastaların tedavi edilmesi mümkün oldu. Ayrıca, sağkalım ve yaşam kalitesi oranlarında önemli artış sağlandı. Sektör olarak kaydettiğimiz bu başarı çizgisiyle ödüle layık görülmekten büyük mutluluk ve gurur duyuyor; tüm sektörel paydaşlarımızı kutluyorum.”

Yaklaşık 150 medikal teknoloji şirketinin dahil olduğu kardiyoloji cihazı sektörü, bilimadamları, mühendisler ve klinik tedavi uzmanlarını kapsayan geniş bir kitleden oluşuyor. Avrupa’da Eucomed tarafından temsil edilen bu sektörün geliştirdiği cihazlar, tüm dünyada girişimsel kardiyoloji uygulamalarında kullanılıyor. Sektör, kardiyoloji alanındaki medikal ihtiyaçlara çözüm bulmak amacıyla sürekli araştırmalar yapıyor, yeni cihazlar geliştiriyor ve gerek verimliliği gerekse güvenliği artırmak için bu cihazları iyileştiriyor. Araştırmalara göre, 38 saniyede bir yeni bir medikal cihaz için patent başvurusunda bulunuluyor. Bir cihaz pazara sunulduktan ortalama 18-24 ay sonra yeni versiyonu çıkıyor.

EuroPCR nedir?

Avrupa Perkütan Kardiyovasküler Girişimler Birliği (EAPCI), her yıl EuroPCR toplantısında bir araya geliyor ve girişimsel kardiyoloji alanındaki gelişmeleri tartışıyor. Paris’te 12 bini aşkın katılımcıyla gerçekleşen ana toplantının yanı sıra Singapur, Londra, Dubai ve Cape Town’da da yıllık toplantılar yapılıyor.

Ethica Ödülü nedir?

Ethica Ödülü, her yıl EuroPCR Kurulu tarafından, girişimsel kardiyoloji alanına önemli katkılarda bulunan başarılı bireylere sunuluyor. İlk olarak 2001 yılında Valentin Fuster’a verilen ödülü sonraki yıllarda şu isimler aldı: Bernard De Bruyne ve Nico Pijls (2002), Alain Cribier ve Philipp Bonhoeffer (2003), Martin Kaltenbach (2004), Seung-Jung Park (2005), Renu Virmani (2006), Julio Palmaz (2007), Frederich Mohr (2008), Bernard Meier (2009), Antonio Colombo (2010), Run-Lin Gao (2011) ve Martin Leon (2012).

Alvimedica

Stent ve stent uygulama sistemlerinde Türkiye’nin Ar-Ge lideri olan Alvimedica, 2007 yılında Danimarka ve İsveç’te yaşayan Türk iş ve bilimadamlarının yenilikçi ürünler geliştirmek amacıyla bir araya gelerek kurduğu bir girişimdir. Alvimedica, aynı yıl, kendi Ar-Ge’sinde geliştirdiği Ephesos STS ile Türkiye’nin ilk ve tek stent ve balon üreticisi Nemed Tıbbi Ürünler’i satın almıştır. İstanbul Çatalca’daki Trakya Serbest Bölgesi’nde yer alan 5.500 metrekarelik tesislerinde dünya standartlarında Ar-Ge’si ve Avrupa’nın en büyük 10.000 Class Clean Room (temiz oda) ortamı ile ülkemizin haklı gururu olan Alvimedica, günümüzde dünyanın 40’tan fazla ülkesinde doğrudan veya temsilcilikler aracılığıyla faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin bu yenilikçi teknoloji markası, zengin ürün portföyü ile bu pazarların birçoğunda rekabet eden küresel ilk beş marka arasında yer almaktadır. Alvimedica, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları, çalışma hayatı ve meslek örgütleri arasında Birleşmiş Milletler güvencesi ve rehberliğinde hayata geçirilen Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalayarak Global Compact’a üye olmuştur. Ayrıca, dünyanın ilk ve tek devlet destekli markalaşma programı olan TURQUALITY® girişimine medikal sektöründen kabul edilmiş ilk ve tek firmadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here