İlaç Sektörünün Verimli Çözüm Ortaklıkları Pharma Outsourcing Konferansı’nda

Verimli çözüm işbirliği örneklerini gündeme getirmeyi amaçlayan ‘İlaç ve Sağlık Sektöründe Başarıya Götüren Pharma Outsourcing Konferansı’  Novomed360 tarafından, Ogilvy Healthworld’un katkılarıyla  4 Haziran 2012’de Point Otel İstanbul’da gerçekleştirilecek. Konferans, 100’e yakın ilaç ve sağlık sektörü profesyoneli ile ilaç sektörüne hizmet sunan firmaları bir araya getirecek.

Bu toplantıda, ilaç sektörü çalışanları, kısıtlı kaynaklara rağmen rekabet açısından farklılaşmayı sağlamayı başarmış projeleri, birebir proje sahiplerinden dinleme şansı yakalayacaklar; çözüm ortaklarıysa, yeni geliştirdikleri ürün ve hizmetleriyle, ilaç firmalarının performanslarını artıracak inovatif çözümlerini paylaşabilecekler. Gerçek başarı hikayeleri ve vakaların konuşulacağı bu toplantıda katılımcılar, döndüklerinde işlerinde uygulayabilcekleri yeni fikirler ve yöntemler konusunda bilgi sahibi olacaklar.

Neden ‘Pharma Outsourcing?’, Eski Köye Yeni Adet mi?

Yeni gelecek ilaç sayısının azlığı, mevcut ürünlerin patent sürelerinin dolması ve fiyatlandırmayla ilgili sınırlamaların, büyümesi azalan pazarda rekabeti iyice kızıştırdığı bir gerçek. Büyümeyen pazar, giderek kısıtlanan bütçeler ve kadrolar öte yandan inovatif çalışmalara ihtiyacın iyice artması nedeniyle ilaç sektöründe iş modelleri de bir dönüşümden geçiyor.

Geçmiş dönemlerde firma içinde gerçekleşen başta satış, pazarlama, eğitim olmak üzere, klinik araştırmalar, ruhsatlandırma, üretim ve insan kaynaklarıyla ilgili pek çok aktivite için dış kaynak kullanımına olan talep giderek artıyor. Konusunda uzman çözüm ortakları ile yürütülen çalışmalar, bir yandan ilaç firmalarının performanslarına katkı yaparken diğer yandan firma içinde stratejik ve ana iş önceliklerine odaklanabilmeyi sağlıyor. Bu nedenle ilaç firmaları günümüzde stratejik olarak üçüncü parti çözüm ortaklarıyla çalışma modelini giderek daha fazla tercih ediyorlar. Bu noktada, ilaç firmalarındaki karar vericiler, yapacakları yatırımları en fazla geri döndürebilen ve firma performansının artışına en fazla katkı yapan doğru çözüm ortaklarına ulaşabilmeyi hedefliyorlar.

4 Haziran’da Point Otel İstanbul’da düzenlenecek konferansta katılımcılar dış kaynak kullanımı söz konusu olduğunda, bu alanda kimler var, yaptıkları işe yaramış mı? Nerede işe yaramış? Sonuçlar ne olmuş? ilk ağızdan dinleme fırsatı bulacaklar.

Toplantıda gündeme gelecek önemli konulardan bazıları: Mobil ve Teknolojik Çözüm Ortaklıkları-Başarı Hikayeleri; Satış Gücü Etkinliği ile ilgli Çözüm Ortaklıkları-Başarı Hikayeleri; Dönemsel Satış Ekipleri konusunda Çözüm Ortaklıkları-Başarı Hikayeleri; İnovatif Tanıtım Projeleri ve Kurumsal İletişim konusunda Çözüm Ortaklıkları-Başarı Hikayeleri; Hastalara Yönelik Hizmetler konusunda Çözüm Ortaklıkları-Başarı Hikayeleri; Organizasyonel Gelişim ve Performans konusunda Çözüm Ortaklıkları-Başarı Hikayeleri; Yenilikçi Toplantılar konusunda Çözüm Ortaklıkları-Başarı Hikayeleri; Çözüm Ortaklıkları için Kontrat Yönetiminde dikkat edilmesi gereken konular.

Toplantıya Kimler Katılmalı:

İlaç sektöründen Satış ve Pazarlama Yöneticileri, Ürün Müdürleri, İK Yöneticileri, İK Uzmanları, Kongre ve Toplantı departmanı sorumluları ve yöneticileri, İletişim Direktörü/Müdürü, Medikal Departman Yöneticileri, İK sorumluları/Yöneticileri, Eğitim ve Geliştirme Müdürü, İş Geliştirme Yöneticileri, Satın Alma Yöneticileri. İlaç sektörüne hizmet veren firmalardan, Kreatif Ajanslar, İletişim ve Reklam Ajansları, CRM Firmaları, Telekomunikasyon ve Mobil Cihaz Firmaları,  Turizm ve Konferans Firmaları, SFE Danışmanlığı veren Firmalar, Eğitim ve Performans Gelişimi konusunda hizmetler sunan Danışmanlık Firmaları, Mobil Sağlık Hizmetleri Firmaları, Sağlık Sigortası Firmaları, Personel Temini, Bordroloma, Filo Yönetimi gibi İlaç Sektörüne yönelik İnsan Kaynakları Hizmetleri sunan Çözüm Ortakları.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here