İşitme cihazları yeniden tanımlanıyor: Orka, Red Dot ödülü aldı

0
196

Orka, Bluetooth 5.0 ve AI DeNoise işitme cihazları için Ürün Tasarımı 2021 yarışmasında ürünü Orka One ile, CES 2021 İnovasyon Ödülleri Onur Sahibi seçildikten sadece birkaç ay sonra Red Dot Ödülünü de kazandı: Red Dot Ödülü, Orka’nın son teknoloji ürünü tasarımıyla işitme cihazlarını yeniden tanımladığını bir kez daha kanıtlıyor. Devrim niteliğindeki işlevsellik ve gelişmiş tasarım konsepti ile Orka One, aktif, modern bir yaşam tarzını çağrıştırıyor ve daha fazla özgüven aşılıyor ve sektör için yeni standartlar belirliyor.

Orka One, FDA tescilli Class II 510K exempt tıbbi cihaz ve son derece etkili ve şık bir işitme çözümü üreten dünyanın ilk işitme cihazı. Sunduğu şey, en son teknolojilere sahip kablosuz kulaklıkların kolaylığı ve işlevi:

  • Birden fazla Bluetooth cihazıyla uyumlu yerleşik Bluetooth 5.0, eller serbest aramaları mümkün kılıyor ve Orka One’ın bağlantı kararlılığını ve ses kalitesini iyileştiriyor;
  • Tescilli AI DeNoise teknolojisi ile güçlendirilen Orka One, ortamdaki değişikliklere kendini adapte eden otomatik gürültü azaltma ve konuşma geliştirme sağlıyor;
  • Küçük boyutlu, şık dış kaplamaya sahip kompakt ve modern tasarım, Orka One’ın sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlamaya yönelik ayrıntıyı ortaya çıkarıyor.

Red Dot Jürisi, “Orka One, hem teknoloji hem de tasarım açısından kulaklıklar ve işitme cihazları arasındaki boşluğu dolduruyor. Kullanıcıya modern estetiğin yanı sıra önemli bir özgürlük sunuyor,” dedi.

Diğer notta, Orka CEO’su Ben Sun, “Daha iyi çözümler aramak ve işitme kaybı sorununun üstesinden gelmek için tasarım ve teknolojileri bir araya getirmeye devam ederken Red Dot Award’ta Ürün Tasarımı 2021 ödülünü almaktan onur duyuyoruz,” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here