İYİ Kİ VARSIN PHİLİPS

0
5449

Sağlık ve teknoloji sektörünün olmazsa olmazı,

Sadece mutlu anlarımızı değil, bazen en zor anını bizimle paylaşan;

İyi ki varsın Philips     !

Philips, her zaman olduğu gibi gene bizleri düşünmeye devam ediyor :

Sağlık çözümlerine hasta, hasta yakınları ve sağlık profesyonelleri gözünden yaklaşıyor ve bu anlamdaki çözümlerinin kusursuz bir şekilde işlemesi için çalışıyor.

Günümüzde sağlık çözümlerini sağlık döngüsü süreçlerini göz önüne alan bir çerçevede değerlendiren ve ‘Hayatı iyileştirmenin her zaman bir yolu vardır’ yaklaşımıyla inovasyon ve hizmetlerini süren Philips’in sağlık çözümlerine yönelik bakış açısını değerlendiren Türkiye CEO’su Haluk Karabatak konuyla ilgili olarak şunları söylüyor:

Günümüzde insanların hayatlarını nasıl daha fazla iyileştirebileceğimiz düşüncesi ile hareket ediyor, tüm faaliyetlerimizi bu doğrultuda yürütüyoruz.

Teknoloji, İnovasyon ve insanı bir araya getirerek sağlık çözümleri sunuyoruz. Buradan hareketle İPSOS iş birliği ile ‘Türkiye Sağlık Trendleri Araştırması’nı gerçekleştirerek Türkiye’deki sağlık durumunu araştırdık.

Araştırmamızın sonuçlarına göre toplumun yüzde yetmiş sekizi mevcut sağlık durumundan memnun olduğunu belirtirken, yüzde yetmiş ikisi sağlık durumunun hayat kalitesini olumlu etkilediğini düşünüyor; yüzde seksen altısı ise sağlıklı olmak adına çaba gösteriyor.

Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşınca; toplumun yüzde elli birinin hemen doktora gittiği görülürken, yüzde on yedilik bir kesimin hiç doktora gitmediği ortaya çıkıyor. Bu rakamlara baktığımızda; Türkiye’de sağlık alanındaki riskleri kolayca görebiliyoruz. Bu araştırma ile sağlık alanında farkındalığı artırmayı hedefledik ve gelecek dönemde de bu alanda çalışmaya ve inovatif çözümler sunmaya devam edeceğiz.

Philips’in sınır tanımayan çözümlerinden bahseden H.Karabatak çalışmalarını anlattı :

Benimsediğimiz ‘Sağlık Döngüsü’ anlayışımızla, Sağlıklı Yaşam’dan başlayarak Önlem Alma, Teşhis, Tedavi ve Evde Bakım’a kadar pek çok alanda ürünlerimiz ve çözümlerimizle her gün, her yaştan insanın yaşamını iyileştirecek yenilikler sunuyoruz. Böylelikle, bütün süreçlerin kusursuz şekilde işlediği sağlık anlayışını da ortaya koyuyoruz.Bu kusursuz işleyen sağlık çözümlerine ulaşabilmek için dört fırsata odaklanıyor. Verilerin basitleştirilmesi ve bilgi toplama, ilk seferinde doğru teşhis ve tedavi, maliyetlerin azaltılması, hastalara ve personele daha iyi bir deneyim sunulması.

  • İnovasyon. Değişim. İş birliği. Bizi motive eden bu üç alan. Teknolojik endüstri liderliğini sağlık çözümlerinde yeni alternatifler sunan bir yaklaşımla birleştiriyoruz. Sağlık döngüsünde yer alan her sürecin kusursuz bir şekilde yürümesi sağlık çözümlerinin de kusursuz olmasını sağlayacaktır. İşte bizi heyecanlandıran da tam olarak bu!

 

  • Philips, günümüzde hastaların ve sağlık uzmanlarının ihtiyaçlarını önceliklendiriyor. İnovasyonun, iş ortakları için kanıtlanabilir bir başarı getirdiği ölçüde anlamlı olduğuna inanan Philips, sağlık çözümlerinde operasyonel iş akışlarını ve klinik süreçleri optimize etmek, farklılıkları azaltmak, uygun kullanımları kolaylaştırmak, komplikasyonlardan kaçınmak ve hastalar ve sağlık çalışanlarının deneyimlerini iyileştirmek alanlarında birçok çalışma yürütüyor.

#iyikivarsin, #philips, #guncel, #manşet, #halukkarabatak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here