Keymen İlaç Ürünleri Şimdi Azerbaycan Pazarında

1973 yılından beri Türkiye’de faaliyetlerini sürdürerek aşılar, serumlar, ilaçlar, ilaç ham maddeleri ve tıbbi cihazların ülkemize ithalatı, yurt içi satışı ve dağıtımı gibi alanlarda çalışmalarına devam eden Keymen İlaç, ihracat çalışmalarına da başladı. Kurulduğu günden beri T.C. Sağlık Bakanlığı’nın aşılar ve serumlar için ana tedarikçilerinden biri olan, Türkiye içinde kurduğu satış ve pazarlama ekibi aracılığı ile 2007 yılından günümüze kendi adına ruhsatlı aşıların, ilaçların, gıda takviyesi ürünlerinin, tıbbi cihazların aktif olarak satış ve pazarlamasını gerçekleştiren güçlü firma, 4 farklı ürünü ile artık Azerbaycan pazarında da yer almayı hedefliyor.
İhracata Yeni Ürünler Eklemeyi Hedefliyor
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), AllWorld Network ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından ülkemizin en hızlı büyüyen 25 şirketini tespit etmek üzere geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği yarışmada 25 finalist arasına girmeyi başaran Keymen İlaç, üretimleri Türkiye’de yapılan 3 ürünü ile Azerbaycan pazarına girmek için ihracat çalışmalarına başladı. Bu çalışma kapsamında, gıda takviyesi olarak üretilen Octamar Omega-3 ve Çinko Takviyeli Vitamin Şurup ve ülkemizde Sağlık Bakanlığınca ruhsatlı 3 enjektabl ürün olmakta. Firma Azerbaycan’daki iş ortağı Rich Group ile ihracaat çalışmalarına yeni ürünleri de ekleyerek sürdürmeyi hedefliyor.

Azerbaycan’a İhracat Başladı
Konuyla ilgili açıklama yapan Keymen İlaç Genel Müdürü Dr. O. Mutlu Topal “Türk ilaç sektörü son yıllarda büyük bir gelişim içinde. Biz de ilaç sektörünün büyüyen firmalarından biri olarak hedeflerimizi birer birer gerçekleştirmeyi sürdürüyoruz. Bu doğrultuda yeni pazarlara açılmak bizim için olduğu kadar, Türk ilaç sektörü ve ülkemiz için de oldukça önemli. Türkiye’de üretilen 3 ilacımızın ve Octamar Vitamin Şurubu’muzun kardeş ülke Azerbaycan’a ihracatına başlıyoruz. Bu son derece mutluluk verici bir olay” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here