Kifidis Ürünlerinde Rahatlık ve Estetik Birarada

Yürümeye başladığımız günden itibaren, tüm yaşantımız boyunca hayatın yükünü bedenimiz, bedenimizin yükünü de ayaklarımız taşır.
Ancak; gereken özeni göstermediğimiz için, zaman içerisinde bazı fiziksel sorunlarla karşılaşabiliriz.
Unutulmamalıdır ki; yaşadığımız bu sorunların başlangıç noktası ayaklarımızdır. (diz ağrıları, bel ağrıları vb.)
Çünkü ayaklarımız, bir binanın temeli kadar önemlidir. Başka bir ifade ile “Ayaklarımız, vücudumuzun anatomik temelidir”
Temel, doğru yapılandırılırsa, yaşantımızın devamında olası fiziksel sorunlar da önlenebilir.
Bu sebeple çocukların ilk adımlarını atmaya başladıkları dönem çok önemlidir. Hemen her çocuk taban kasları gelişmediği için “düztaban” (pes planus) olarak dünyaya gelir.
Çocukların taban kasları gelişirken “doğru ayakkabı” kullanımı, ayağın şekillenmesine yardımcı olacaktır.
Günümüzde birçok hekim tarafından kabul gören ve tavsiye edilen “ilk adım” ayakkabıları ile ayaklar doğru basmayı öğrenmekte ve taban kasları olması gerektiği gibi gelişmektedir.
Yine de; gerek genetik miras, gerekse de farklı coğrafya ve kültürler sebebi ile ileri yaşlarda çeşitli sorunlar görülebilmektedir.
Örnek olarak; Orta Asya tipi ayak yapısına (kısa, geniş, taraklı) sahip bir kişinin, Akdeniz tipi ayaklar (uzun, dar, ince) için üretilen ayakkabıları kullanması, ayaklarına yapacağı en büyük haksızlıktır. Doğru ayakkabıyı seçmek önemlidir.
Doğru ayakkabı nedir? Ayaklarımızın en rahat ettiği ayakkabıdır. Yine başka bir ifade ile doğru ayakkabı; “Bizim değil, ayaklarımızın sevdiği ayakkabıdır”
Ayaklara, çocukluktan itibaren gösterilecek özen ve dikkat, ilerleyen yaşlarda daha az sorun daha yüksek yaşam kalitesi sunacaktır.
Kifidis, yurt dışında profesyonel fabrikaların Ar-Ge çalışmaları sonucunda üretilen ve her yaş dönemi için rahatlığı ve estetiği bir arada taşıyan ürünlerini tüketicilerin kullanımına sunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here