Manisa Şehir Hastanesi Temeli Atıldı


Toplam 4 ayrı binada yer alacak 558 yataklı hastanede; poliklinik oda sayısı 156, genel yoğun bakım yatak sayısı 73, yeni doğan yoğun bakım yatak sayısı 37, acil oda sayısı 7, toplam hasta oda sayısı 320, ameliyathane salonu 20, diyaliz yatak sayısı 15, helipad 1, kapalı otopark kapasitesi bin 674 araçlık olarak hazırlandı.

Türkiye’nin en önemli sağlık yatırımlarından “Şehir Hastaneleri” projesi kapsamında gerçekleştirilen 558 yataklı Manisa Şehir Hastanesi temeli 1 Aralık 2013 Pazar günü atıldı. Kamu-özel işbirliği ile yapılacak Manisa Şehir Hastanesi temel atma törenine Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu da katıldı. Manisa ve çevre illere hizmet verecek, Manisa’nın standardını yükseltecek, toplam 4 ayrı binada yer alacak 558 yataklı hastanede; poliklinik oda sayısı 156, genel yoğun bakım yatak sayısı 73, yeni doğan yoğun bakım yatak sayısı 37, acil oda sayısı 7, toplam hasta oda sayısı 320, ameliyathane salonu 20, diyaliz yatak sayısı 15, helipad 1, kapalı otopark kapasitesi bin 674 araçlık olarak hazırlandı.

558 Yataklı Şehir Hastanesi

Manisa’ya yapılacak 558 yataklı şehir hastanesinin de aralarında yer aldığı kamu-özel işbirliği ile 14 ilde yapılacak olan 15 şehir hastanesi ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu binasının projesinin imza töreni, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla 12 Eylül 2013 tarihinde İstanbul Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilmişti. Başbakan Erdoğan, imza sırasında yüklenici firma YDA ile fiyat ve sürenin kısaltılması amacıyla pazarlık yapmış ve hastanenin maliyeti 362 milyon liradan 350 milyon liraya düşürülürken, yapım süresi 24 aydan 18 aya indirilmesi konusunda söz alınmıştı.

Diğer Şehir Hastaneleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 12 Eylül 2013 tarihinde projesi imzalanan şehir hastaneleri ise şunlar: Manisa Şehir Hastanesi, Adana Şehir Hastanesi, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi, Ankara Etlik Şehir Hastanesi, Elazığ Şehir Hastanesi, Gaziantep Şehir Hastanesi, İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi, Kayseri Şehir Hastanesi, Mersin Şehir Hastanesi, Yozgat Şehir Hastanesi, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi, Konya Şehir Hastanesi, Bursa Şehir Hastanesi, Kocaeli Şehir Hastanesi, Isparta Şehir Hastanesi, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Binası.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here