Onkologlara ONKO şampuanı tanıtıldı


Kemoterapi nedeniyle kaybedilmiş saçların çok daha kısa sürede geri kazanılması için klinik olarak etkileri test edilmiş, bitkisel aktifler ve nano teknoloji kullanılarak formüle edilen ONKO şampuan hakkında merak edilenler hakkında bilgi alan onkologlar, özellikle kemoterapi sonrası saçlarını kaybeden hastaların moral ve motivasyon kaybettiklerini bildirdiler.

Kemoterapi nedeniyle kaybedilmiş saçların çok daha kısa sürede geri kazanılması için klinik olarak etkileri test edilmiş, bitkisel aktifler ve nano teknoloji kullanılarak formüle edilen ONKO şampuan, Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Onkoloji Servisi’nde görevli onkoloji uzmanlarına tanıtıldı.

LTS Teknoloji Grup’un GeoMASS ARGE Laboratuvarı’nda geliştirdiği Onko şampuanının Ürün Müdürü Tülin Baran, sunumunda, basit bir olgu olarak görünen saç dökülmesinin onkoloji hastalarının ciddi şekilde moral ve motivasyon kaybına neden olduğunu söyledi.

Sorunun çözümü için tamamen Türk girişimcisinin ve Türk mühendislerinin yürüttüğü arge çalışmaları sonrasında ONKO şampuanını ürettiklerini anlatan Baran, tamamen bitkisel olup hiçbir yan etkisi olmayan şampuanın İsviçre’de bağımsız ve AB’den yetkili enstitü yapılan etkinlik testlerinde oldukça çarpıcı sonuçlar aldığını belirtti.

Güçsüzleşmiş saç köklerini canlandırıp ihtiyacı olan besinleri sağlayarak saçlara ekstra parlaklık, canlılık ve elastikiyet kazandırdığı ispatlanan ONKO şampuanın güvenirlilik testlerinde herhangi bir alerjik reaksiyon göstermediği, yapılan dermatolojik testler neticesinde ise 5.5 olan pH değeri ile saç derisi ve cilde uyumlu olduğunun belirlendiğini anlatan Baran, şunları kaydetti: “ONKO şampuanın içeriğinde sağlığa zararlı hiçbir madde yok. Tamamen bitkilerle harmanlanarak ortaya çıkan bir ürün hazırladık. ONKO’nun içerisinde, organik bezelyeden kazanılan ve yeni saç büyümesini başlatmak için gerekli olan spesifik sinyal moleküllerini gönderen ‘Pisum Sativum Sprout’ ektsraktı, İsveç yulafından kazanılan eşsiz Beta Glucan aktifi, Şili’de yetişen ve Saponin bakımından zengin olan ‘Quillaja Saponaria’ ve saç büyümesine yardımcı, besleyici ve parlaklık verici birbirinden farklı bitkilerin ekstraktları bulunuyor.”

Dermatologların görüşü  

Sunum sayesinde ürün hakkındabilgi alan onkologlar, şampuanı merakla dinledi.

Merak ettikleri konuları irdeleyen onkologlar, hasta menfaatlerinin kendileri için ön planda olduğunu,bu yüzden hastaların sıkıntılarını giderecek her çalışmaya destek vereceklerini belirttiler.

Onkoloji hastaları için saçkaybının önemli bir sorun olduğunu ifade eden onkologlar, tedavi sırasındasaçlarını kaybeden hastalarda içe kapanıklık, umutsuzluk gibi motivasyon vemorali düşüren sıkıntılar yaşandığını vurguladılar.

Bu yüzden şampuanı detaylı olarak inceleyeceklerini dile getiren onkologlar, ONKO şampuanı kendilerinin de test edeceğini ve olumlu sonuçlar aldıklarında hastalarına tavsiye edeceklerini kaydettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here