Medıcal Park Goztepe Hastane Kompleksi Organ Nakil Merkezi Açıldı


Medical Park Antalya Hastane Kompleksi’nde başarılı organ nakli ameliyatları gerçekleştiren Medical  Park Hastaneler Grubu, Organ Bağışı Haftası’nda  Medical  Park  Göztepe Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi’ni hizmete sundu.

Alanında uluslar arası deneyime sahip ekibi ve ileri teknoloji tedavi yöntemleriyle hizmete başlayan Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi,  geçtiğimiz günlerde ilk organ nakli ameliyatını gerçekleştirdi.

Medical Park Hastaneler Grubu,  organ nakli alanındaki başarısını Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi ile İstanbul’a taşıdı. Geçtiğimiz günlerde ilk organ nakli ameliyatını gerçekleştiren merkez deneyimli kadrosuyla hizmet sunmaya başladı. Ekipte; Üroloji Uzmanı Op. Dr. Aşkın Eroğlu, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Volkan Turunç,  Nefroloji Uzmanı Dr. Bahtışen Güven’in yanı sıra transplantasyon teknisyeni, radyoloji, anestezi ve ilgili deneyimli sağlık personelleri de görev yapıyor.

Türkiye’de bugün itibariyle yaklaşık 60 bin kronik böbrek yetmezliği hastası bulunduğunu  söyleyen Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Genel Müdürü Dr. Y. Gürsoy Yıldırım, “Bu sayının önümüzdeki yıllarda daha da artabileceği tahmin ediliyor. Kronik böbrek yetmezliğinin en etkin tedavisi böbrek naklidir. Böbrek yetmezliğinin giderek arttığı ülkemizde organ bağışı kadar yeterli sayıda deneyimli ekiple hizmet veren organ nakli merkezlerinin de olması büyük önem taşıyor. Medical Park, Antalya Hastane Kompleksi ile Türkiye’de en fazla organ nakli yapan özel sağlık grubu. Bu deneyimini Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi ile İstanbul’a taşıdı. İstanbul Anadolu Yakası’nın ikinci organ nakli merkezini açtık ve ilk böbrek nakli ameliyatını da gerçekleştirdik” dedi.

Böbrek nakillerinin yapılacağı Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi’nde; hastalara ve vericilere tamamı ileri teknolojiyle donatılmış ameliyathanede, laboratuvarlarda ve yoğun bakım ünitelerinde hizmet verilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here