Medical Park Hedeflerini Paylaştı  

2

Medical Park Hastaneleri üst düzey yöneticileri Trabzon’da bir araya geldi. Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, önümüzdeki döneme ilişkin hedeflerini paylaştı.

 

Medical Park Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, Türkiye genelindeki hastanelerinde bin organ nakli gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyledi.
Medical Park Hastaneleri üst düzey yöneticileri Trabzon’da toplandı. Yaklaşık 200 yöneticinin katıldığı toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Medical Park Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, toplantıyı memleketi olan Trabzon’da yaptıklarını hatırlatarak ” ‘Trabzon benim memleketim’ dedik, birazda torpil olsun. Şuanda 29 şubemiz var. Her geçen gün büyüyoruz. Biz yılda bir kez üst düzey yönetici arkadaşlarımızla toplantı yapıyoruz. Bu kez Trabzon’da hastane işine girince bu toplantıyı Trabzon’da yapmayı uygun gördük. Yaklaşık 200 kişilik ekiple buradayız” dedi.

“Çalışanlarımız İle Birlikte 70 Bin Kişilik Bir Aileyiz”
Hastane sayısından çok istihdam edilen insan sayısının önemli olduğunu vurgulayan Usta, “16 bin sayısını 4 kişiyle çarpsanız 70 bin kişilik büyük bir ilçe oluşturuyor. Gerçekten bizim açımızdan bu rakam önemli bir motivasyon unsuru. Önümüzdeki 3 yıl için hedefimiz 25 bin, bu uzak ulaşılması mümkün olmayan bir hedef değil. Bunu çok rahat başarırız. Tüm yönetim ekibine genelde şunu söylüyorum Medical Park Türkiye’deki en büyük sağlık kuruluşlarından bir tanesi. Bizim yönetim ekibimizde şöyle bir motivasyon var. Biz 100-200-500 sene yaşayabilecek bir marka oluşturmayı hedefliyoruz. Bu da başarıyı beraberinde getiriyor. Bu tarz motivasyon unsurları başarıyı tetikler. Bu fırsatları kaçırmamamız gerekir, ben çocukluğu burada köyde geçen birisi olan dönüp geriye baktığımda 16 bin kişinin çalıştığı bir yapı, 3 yıl sonra 25 bin kişinin çalıştığı bir marka. Bu önemli bir şey” diye konuştu.

“Bin Organ Nakli Hedefliyoruz”
Trabzon’da 1,5-2 yıl içinde organ nakli konusunda yol almak istediklerini belirten Usta “Organ naklinde bir grup olarak Türkiye’de bin organ nakline bin bağışa sebep olabilirmiyiz diye toplantı ve çalışma yapıyoruz. Organ nakli işi sağlık Bakanlığı kontrolünde yapılır. Türkiye’de organ bağışı çok ama çok aç, Trabzon’da son sayısı 34, 34 bağış 200 kişiye ulaşıyor. Organ vericisi, kalbini, karaciğerini, böbreğini, gözlerini veriyor. Görmeyen birisinin o bağışla gördüğünü, hayatını kaybedecek birinin o bağışla hayata tutunduğunu göreceğiz. İşte bizde Türkiye’de 1000 organ bağışını gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bununla ilgili Trabzon’da da bir toplantı ve belgesel sunumu gerçekleştirdik. Bu işi her yönüyle önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Trabzon’u Sağlıkta Merkez Yapacağız”
trabzon’da son dönemde 2 hastane devraldıklarını kaydeden Usta “Trabzon’da iki hastaneyi devraldık. Buradaki hastanelere biz alt yapı olarak, kadro olarak daha da fazla güçlendirmeye çalışıyoruz. Ancak fiziki mekan olarak hastaneler bölge için donanımlı ve yeterli olsa da bizim grubumuzun istediği hedeflere ulaşması açısından yetersiz. Trabzon’da çok daha büyük, çok daha donanımlı bir hastaneye ihtiyaç var. Fakat mevzuat gereği bunu yapabilmeniz çok da mümkün değil. O nedenle mevcut hastaneler dışında haraket edemedeğimiz için bu hastaneleri devraldık. Öyle bir imkanımız olsaydı Trabzon’a olağanüstü güzellikte bir hastane açardık. Ama eminim ki ileride bunu Trabzon’da başaracağız. Bizim grubumuza baktığımızda Trabzon’daki 2 hastane grubun içinde çok fazla bir yer tutmuyor. 2 hastane ama bizim yapıdaki yeri küçük. Biz Trabzon’daki hastanelerimizi büyütmeye çalışacağız, Yıldızlı’daki Medical Park Hastanemizi büyütme şansımız var. Bunu başarmamız lazım ki, Trabzon’da sağlık konusunda daha önemli hizmetlere imza atalım. Mesela Trabzon’da neden organ nakli yapılmasın. İşte bunun için fiziki anlamda biraz daha büyümemiz lazım” şeklinde konuştu.

Trabzon’a Üniversite ve Fakülte Hedefi
Medical Park olarak Türkiye’de çok önemli nakillere imza attıklarına dikkat çeken Usta, şunları söyledi: “Mesela kemik iliği nakli konusunda Türkiye’deki ihtiyacın 4’te birini Medical Park yapar. Bunu neden Trabzon’da da yapmayalım. Biz bunu yapmak istiyorum. Sağlık deyince akla Tıp Fakültesi geliyor. Bizim de Trabzon’a hem coğrafi olarak Türkiye’nin Doğu Anadolu’suna açılmak için ihtiyacımız var. Bu bölgenin etrafındaki ülkelerden, Gürcistan, Azerbaycan, Rusya, Türkiye Cumhuriyetleri. Afrika’ya kadar Türkiye öğrenciler için bir destinasyon merkezi olmaya başladı. Antalya nasıl turizm için bir merkez ise Türkiye eğitim konusunda bölge ülkelerden merkez oluyor. Türkiye’de bazı üniversitelerin yarısı yurt dışından öğrencileri eğitiyor. Bizim Trabzon’a böyle bir şey kazandırmamız lazım. Bu üniversite bahsettiğim yurt dışı ve bu coğrafyada çok büyük işlere imza atacak bir kurum olmalı. Yakın bir dönemde bunun YÖK’e başvurusunu yapacağız. Buradaki hastaneler o üniversite ile birlikte bir tıp fakültesi hastanesini de ortaya çıkaracak. Bunu başarabilirsek, çünkü çok kolay değil. Aslında zorda olsa eğer bir hedefiniz var ise 100 yıllık 200 yıllık bunu başarabilirsiniz. Biz iyi bir örnek çıkarabilirsek başkaları da bunu deneyecektir. Turizme giden yolda Trabzonspor’un da büyük öneme sahip olduğunu düşünüyorum. Onun dışında turizmi konuşmaya başladık. Bunların yanına benim bahsettiğim büyük işlerin eklenmesi lazım. Bunu yapacak olanlar da bizleriz. Bunu da ümit ediyorum ki başarırız.”

“Yıldızlı’daki Medical Park Onkoloji Ağırlıklı Olacak”
Usta, Onkoloji konusunda Trabzon Yıldızlı’daki hastanenin tam donanımlı hale getirileceğini ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin en ağır, en istisnai donanımlara sahip hastanesi olacak. Biz Medical Onkoloji’yi Yıldızlı’daki hastanede kurduk. Kemoterapiler orada başlıyor. Radyoterapi kurulması bekleniyor. Işın tedavisi içinde müracaat ettik. Fiziki anlamda da bunu yapmamız mümkün değil. O nedenle önümüzdeki dönemde o hastaneyi bir o kadar daha büyütüp, yeni mekanlar ile bölgede en istisnai işlere imza atacak konuma gelecek. Bir onkoloji merkezi olacak. Biz orayı Onkoloji hastanesi yapmayacağız ama o bölüme ağırlık veren bir hastane olacak. Çünkü Trabzon’dan İstanbul Ankara’ya ağırlık olarak onkoloji için gidiyorlar. Düşünün çok önemli bir ameliyat, operasyon biz bunu en ünlü doktorlarımızı Trabzon’a getirerek yapacağız. Biz Trabzon’daki hastanemize öyle sistemler kuruyoruz ki, burada yapılan operasyonu aynı anda kameralar ve bağlantılar ile dünya takip edebilecek. Kestim açtım işlerini Trabzon’daki hastanelerden kaldıracağız. Endeskopik yada robotic ameliyatlar yapacağız. Trabzon’u sağlıkta bölgenin merkezi haline getireceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here