Medipreneurs Turkey ile sağlık bölümü öğrencilerinin girişimcilik becerileri artıyor

Sağlık bölümü öğrencilerinin girişimcilik becerilerini artırmak için kurulmuş bir destek ağı olan Medipreneurs Turkey, girişimci becerilerin aktarılması için hem sağlık kökeni olan hem de başarılı girişimciler ile düzenli buluşmalar gerçekleştiriyor. Ayrıca, hackathon gibi etkinlikler ile girişimci becerilerin aktarılmasını sağlayıp, diğer disiplinlerden uzmanlar ile network imkânı sunuyor.

Ekim 2023’te 13 üyeyle başlayan Medipreneurs Turkey’in bugün 163 üyesi ve 35 üyeli girişimi bulunuyor. Yapılan çalışmalar sonucunda Kurucu Başkan Dr. Şevval Karadağ, bu yıl 15’incisi gerçekleştirilen “Yılın Başarılı Sağlık Yöneticisi Ödülleri” ve “Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri” ortak ödül töreninde, Sosyal Sorumluluk Ödülleri kategorisinde ödüle layık görüldü.

Sağlık Gönüllüleri-Türkiye ve Hospitalmanager Dergisi iş birliğiyle 3 Ekim akşamı Liv Hospital Vadi İstanbul’da gerçekleştirilen ödül töreninde, sağlık alanında başarı sergileyen kişi, kurum ve projeler ödüllendirildi. Dr. Şevval Karadağ bu kapsamda yılın “Sağlıkta Girişimciliğin Gerçekleşmesine En Çok Katkı Sağlayan Kişi” ödülüne layık görüldü.

Konuşmasında, sağlık hizmeti veren sağlık çalışanlarının sorunları en iyi gözlemleyen ve deneyimleyen kişiler olmasına rağmen çözüm üretme tarafına geçmekte zorlandıklarını ve bu noktada girişimcilik becerilerine ihtiyaç duyduklarını belirtti. Bu bağlamda Medipreneurs Turkey, çalışmalarına yoğun talep olduğunu ve markanın Girişimci Sağlık Mensupları Derneği olarak tüzel kişilik kazandığını belirterek Karadağ ekibine ve ailesine teşekkür etti. Ayrıca özel hastaneler ve ilgili kurumları iş birliğine davet etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here