Mehmet Müezzinoğlu: Ülkemizi Bölgenin Sağlık Merkezi Yapacağız


Sağlık Bakanın Müezzinoğlu, “Sağlık hizmetleri sunumunda vatandaşın önündeki herhangi bir engeli tanımıyoruz” diye konuştu.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye’yi bölgenin sağlık merkezi yapacaklarını söyledi.

Kocaeli’de Sağlık Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı’na, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye’ye Sağlık Hizmeti Almaya Geliyorlar
“Dünya çapında hekimlere sahibiz. Bu standartta, kalitede, tecrübede bizim doktorlarımız olmasaydı, biz yüzde 39’lardan almış olduğumuz, sağlıkla ilgili vatandaş hak ve memnuniyetini yüzde 75’lere taşıyamazdık” diyen Müezzinoğlu,” Sağlık çalışanlarımızla ülkemizi bölgenin sağlık merkezi yapacağız. 2002 yılında ülkemizde 100 binin üzerinde vatandaşımız, Almanya’ya Fransa’ya Amerika’ya kendi imkanlarıyla tedavi olmaya gidiyordu. Milyarlarca dolarımızı yurt dışında kendi sağlıkları için harcıyorlardı. Bugüne geldiğimizde 500 bin yurt dışından insan Türkiye’den sağlık hizmeti almaya geliyor. Bu gelen insanlar Türkiye’nin bütçesine 2.5 milyar dolarlık bir katkı sağlıyor. Önemli olan insan standardımızın ve kalitemizin bilincinde olmaktır. Kendi insanımızdan azami istifadeyi elde edebilmektir. Kendi insanımızın hayallerini kendi ülkesinde kurabileceği imkanları onlara sağlayabilmektir. Sağlık hizmetleri sunumunda vatandaşın önündeki herhangi bir engeli tanımıyoruz. Var olanların da büyük çoğunluğunu kaldırdık. Bundan sonraki süreçte de ne kadar engel varsa kaldıracağız” ifadelerini kullandı.

2013 Yılı Bütçesi 1 Milyar 750 Milyon TL
“2002 yılında sağlık yatırımlarına ayrılan bütçe 190 milyon TL. 2013 yılında sağlık yatırımlarına ayrılan bütçe 1 Milyar 750 Milyon TL” ifadelerini kullanan Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “2023 ile ilgili hayallerimize artık hayal satıyorlar demiyorlar. “Bunlar bu hayallerin gerçekleştirirse bizim durumumuz kötü olur. Bu hayaller gerçekleşmemeli” diyerek senaryolar yapıyorlar. 2008’de iki kişiden birinin oyunu almış, tek başına iktidar olmuş bir partiye kapatma davası açıldı. Eğer AK Parti kapatılmış olsaydı, kaybeden AK Parti mi olacaktı, yoksa kaybeden millet mi olacaktı? Kaybeden millet olacaktı. Bu partiyi millete güvenerek kurduk. Bu milletin hak ve hukukunu zedeleyenler, derhal bedelini ödemeli. Bizim bu milletin hak ve hukukuna leke getirecek hiçbir fırsatçıya asla müsaade etmeyiz. Milletimiz sandıkta ne derse başımızın üstünde yeri vardır”.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here