Merck Türkiye’de Onkoloji Terapötik Alan Direktörü ataması

Merck Türkiye’de Strateji, Operasyon ve İş Mükemmeliyeti Direktörü olan Aydan Dinçer, Şubat ayı itibariyle Onkoloji Terapötik Alan Direktörlüğü pozisyonuna atandı.

2018 yılında Merck Onkoloji ekibine Kıdemli Ürün Müdürü olarak katılan Aydan Dinçer, Onkoloji alanındaki tüm stratejik ve operasyonel pazarlama faaliyetlerini başarıyla yürüttü. 2019 yılında da Onkoloji Pazarlama Müdürlüğü görevine atanan Dinçer, Bu dönemde onkoloji tedavi alanında yaptığı yeni strateji ve re-lansman çalışmalarıyla birlikte, yeni ürün lansmanı çalışmalarını da başarıyla yönetti. Ocak 2021 tarihinden bu yana yürüttüğü Strateji, Operasyon ve İş Mükemmeliyeti Direktörlüğü görevinde ise, şirketin iş mükemmeliyeti alanındaki stratejik projelerinin başarıyla hayata geçirilmesi ve optimizasyon süreçlerinden sorumlu oldu.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayan Aydan Dinçer, 2003-2005 yılları arasında Siemens Business Services’de çalıştı. 2005 yılından itibaren kariyerine ilaç sektöründe devam etti. 2005-2018 yılları arasında sırasıyla Fresenius Kabi ve Novartis firmalarında çalışmış olan Dinçer; Nefroloji, Parenteral Beslenme, Transplantasyon ve Nadir Hastalıklar alanlarında Ürün Tanıtım Uzmanlığı, Ürün Müdürlüğü ve AMAC Bölgesi’nden sorumlu Kıdemli Ürün Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Aydan Dinçer’in toplamda 18 yıllık satış-pazarlama tecrübesi bulunuyor.

Merck, güçlü, başarılı, sorumluluk alan, cesur kadın liderleri desteklemek ve yetiştirmek amacıyla, “Women In Leadership” (Kadın Liderler) programını global olarak uyguluyor. Şirkette benimsenen ve uygulanan “Liderlik Davranışları Programı”nda ise, Merck çalışanlarının iş dünyasının değişen şartlarını ve ihtiyaçlarını iyi bilen, bilinçli kararlar veren, bu kararların sorumluluğunu üstlenen ve ekipleriyle ortak hedefler doğrultusunda çalışan profesyoneller olarak gelişimi sağlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here