MODÜLER UPS’E ENEL DAMGASI!

0
6107

Günümüz şartlarında tüketcilerin enerji kalitesi ve güvenilirlikten sonraki aradıkları özelliklerin verimlilik, kompakt çözüm, kesintisizlik ve hızlı servis olduğunu belirten ENEL Reklam Tanıtım Koordinatörü Hülya Ertekin, tüketicilerine en iyisi sunabilmek adına ENEL Ar-Ge Merkezi’nde önemli yeniliklere imza attıklarına dikkat çekiyor. Tüketicilere isteklerinin ötesinde yedeklilik, güç artışı noktasında sürdürülebilirlik ve verimlilik gibi konularda önemli avantajlar sunduklarına değinen Ertekin Modüler UPS kavramına yapmış oldukları yatırımlarla inovatif bir yaklaşım getirdiklerini söyledi. İnovatif yaklaşımın detaylarını 3 Seviyeli IGBT doğrultucu & Evirici Topoloji, Rejeneratif MOD(Kendi kendini yükleme), Sonsuz Paralelleme ve Modüler By-Pass özellikleri olarak sıralayan Ertekin, tercih edilme nedenlerini ise sürekli yenilik için Ar-Ge çalışmalarına dayandırıyor…

Teknolojinin durmaksızın gelişmesinin enerji kalitesinden beklentilerin artmasına neden olduğunu ve bu durumun UPS teknolojisindeki ilerleme ile gelecek olan teknolojik konfor ve güvenlik alanlarında toplumsal merak uyandırdığını belirten Ertekin, tüketicilerin enerji kalitesi ve güvenin yanı sıra yüksek verimlilik aradığını belirtti. Ertekin sözlerini şöyle sürdürdü: “Yüksek verimlilik, kompakt çözüm ve arıza anında kesintisiz, hızlı servis müdahalesi başta olmak üzere yedeklilik, güç artışı gibi durumlarda sürdürülebilirlik ve verimlilik gibi konular UPS alanında her geçen gün daha da önem arz eden zaruri bir ihtiyaç haline geliyor. Yeni nesil UPS’ler ise MODÜLER UPS cihazlarıdır.”

Sektörel bazlı değerlendirildiğinde özellikle IT ve Finans sektörleri tarafından özellikle tercih edilen Modüler UPS’in, adından anlaşıldığı gibi esnek çözümler sunabilen yaklaşıma sahip olduğunu söyleyen Ertekin, Modüler UPS’lerin daha farklı güç seçeneklerinde tüketiciye hizmet etmesi gereken cihazlar olarak belirtiyor. Ancak bu beklentilerin gerçekleştirilebilmesi için cihazlarda bir takım geliştirmeler, yenilikler yapılması gerektiğine de vurgu yapan Ertekin; ENEL’in “Modüler UPS” ürünlerine ciddi yatırımlarla önemli geliştirmeler sunduğunu söyledi.

Sektörün deneyimli oyuncularından birisi olan ENEL’in bugüne kadar temiz ve güvenilik enerji anlayışı ile kesintisiz güç kaynağı ihtiyacına yönelik özel ürünler çıkarttığını belirten Ertekin “Modüler UPS” alanındaki gelişmeleri şöyle anlatıyor: “1988 yılından günümüze temiz ve güvenilir enerji anlayışı ile her türlü kesintisiz güç kaynağı ihtiyacını karşılamak üzere faaliyet gösteren ENEL, Modüler UPS’te E4 Serisi ile bu yeni teknolojiyi kullanıcıları ile buluşturmaktadır. Modüler UPS küçük güçteki UPS modüllerinin paralellenerek, çoklu akü sisteminin bir kabinet içerisinde bir araya gelmesiyle oluşan bir teknolojidir. ENEL teknolojisindeki E4 Modüler UPS serisi sayesinde yüklerin beslemesinde herhangi bir kesinti olmaksızın sisteme modül eklenip çıkartılabilmekte, buna bağlı kesintisiz olarak güç artırıp azaltılabilmektedir. Sonsuz paralelleme teknolojisi sayesinde adet fark etmeksizin paralelleme yapılmaktadır. Genelde bir çok Modüler UPS üreticisi cihazlarında merkezi By-Pass kullanılırken, ENEL E4 UPS serisinde her modül kendi BY-Pass’ını içinde barındırmaktadır.

Maliyet tasarrufu sunuyoruz…

ENEL E4 serisi aynı güçteki modülleri bir araya getirerek sağladıkları enerji ile çıkışlarında bağlı olan yükleri sağlıklı (harmoniksiz) temiz bir enerji ile beslerken, aynı zamanda sistem tek bir akü grubuna bağlı olduğu için her bir modül için ayrı akü grubuna gerek duyulmaz böylelikle de maliyetinde düşmesini sağlar.

Şebeke dostu bir ürün…

ENEL E4 SERİSİ Modüler UPS’ler, 3 seviyeli IGBT Doğrultucu & Evirici topolojisine sahip verimi %96’ya kadar çıkartmaktadır. Günümüz teknolojisine uygun olarak dokunmatik panel özelliğine sahip, yüksek giriş katsayısı (0,99), şebeke dostu düşük giriş akımı, aynı zamanda yükü en temiz hale dönüştürür. Hot swap özelliği sayesinde yükte herhangi bir kesinti olmadan modül ekleyip çıkarılabilir. Pek çok modülden oluşan UPS’ler için her ne kadar önlem alınsa da arıza olma ihtimalleri her zaman mevcuttur. Ek olarak çeşitli sebeplerle güç modüllerini kabinden çıkarmak ve yeni modül eklemek isteyebilirsiniz. Her modül için ekleme çıkarma işlemi yaparken elektriği kesmek zorunda kalmamak için hot-swap teknolojisi ile üretilmiştir.

En ileri teknoloji ile sunuyoruz…

Modüler UPS‘lerin en sık kullanıldığı yerlerde genellikle alanı en verimli şekilde değerlendirmek çok önemlidir. Bu anlamda tercih ettiğiniz ürünün kompakt olması, ya da başka bir deyişle en yüksek gücü en küçük hacimle ve/veya taban alanıyla verebilmesi uzun vadede kullanıcıya büyük katkılar sağlayacaktır. ENEL E4 Serisi bu özellikleri en yüksek teknoloji ile sunmaktadır. Maksimum kullanabilirlik ve düşük arıza giderme süresi, rejeneratif mod (kendi kendini yükleme) özelliği ile yüksek verimli yükleme ve arıza sonrası emniyetli test gerçekleştiren bir yapıya sahiptir. Ayrıca ENEL kullanıcıya E4 Modüler UPS’ler cold start teknolojisi ile çalışmanın yanında, panelden ve uzaktan acil olarak cihazı kapama özelliği sunar. Günümüz yaşam koşullarına karşı ise kısa devre, aşırı gerilme ve yıldırım gibi tehlikeli durumlarda kendini koruma teknolojisi ile üretilmektedir. Düşük ağırlık ve kapladığı alan bakımından Enel E4 Serisi kullanıcı dostudur. Çoklu dil seçeneği ile geliştirilmiş cihazlar, olay ve data kaydı sunarak güvenilir hizmet sunmaktadır. Seçimlerini ENEL markasından yana kullanan birçok hastane, data center firmaları ve finans sektörü gibi önemli alanlarda Modüler UPS’e ihtiyaç duyulmaktadır.

Büyük projelerin oyuncusuyuz…

İstanbul Yeni Havalimanı gibi büyük projelere imza atan ENEL, kule kontrol vb. kritik öneme sahip alanlarda 4200 kVA gücünde Modüler UPS kullanmaktadır. 20 kVA gücünde modüller bulunmakta olup, bir kasa (frame) içerisinde toplam 6 adet modül paralel çalışarak 120 kVA paralellerken birden fazla kasayı (frame) yan yana koyarak güç artırımı yapabilmekte. 40 kVA modül gücüne kadar ulaşan marka ENEL, yeni çalışmaları ile daha da yüksek güçlere çıkmayı hedeflemektedir.”

#enel, #ups, #hulyaertekin, #teknoloji, #medikal, #güncel, #manset

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here