Morpho, dört parmaklı temassız tarayıcısını piyasaya sürdü

 


Aynı anda dört parmağın izini sensöre dokunmaya gerek kalmadan tarayabilen Finger On the Fly havaalanlarından geçiş kontrol noktalarına kadar birçok yerde kimlik doğrulaması için kullanılacak.

Kimlik doğrulama ürünleri alanında önde gelen uluslararası şirketlerden Morpho (Safran), dünyanın en hızlı dört parmaklı temassız tarayıcısı olan Finger On the Fly ürününü piyasaya sürdüğünü duyurdu. Tarayıcı, kimliği doğrulanacak kişinin elini yalnızca bir kez sallamasıyla dört parmağın izini aynı anda alabiliyor. Bir saniyeden de kısa sürede çok parmaklı eşleştirme becerisine sahip Finger On the Fly, yüksek güvenlik seviyesiyle de dikkat çekiyor. Ürün havalimanlarında sınır kontrolü, duyarlı ve yoğun trafik sahalarındaki giriş kontrolü ve akış yönetimi gibi yüksek hızda kayıt, eşleştirme, rahatlık ve güvenliğin hakim olduğu durumlarda kullanılacak. Finger On the Fly, Morpho’nun mevcut parmak izi ürün ve sensörlerinin tamamıyla uyumlu olacak.

 

SGK Kimlik Doğrulama Projesinde kullanılan sensör teknolojisi

Morpho’nun sensör teknolojisi, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun başlattığı Biyometrik Kimlik Doğrulama Projesi kapsamında özel hastanelerin kullandığı K!M Pozitif cihazında performansıyla fark oluşturuyor. 1984 yılından bu yana başta biyometri olmak üzere farklı kimlik doğrulama ve kontrol sistemleri alanında hizmet sunan ÖLÇSAN tarafından geliştirilen K!M Pozitif cihazı, saniyenin yüzde üçü kadar sürede kimlik doğrulaması yapabiliyor. Finger On the Fly, markanın Türkiye’deki teknoloji ortağı ÖLÇSAN tarafından dağıtılacak ve mevcut sistemlere entegre edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here