MSD Türkiye’ye yeni İK Direktörü

Dünyanın en büyük araştırmacı ilaç firmalarından biri olan ve 1992 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren MSD’nin yeni İnsan Kaynakları Direktörü Burcu Kaylan oldu.

Burcu Kaylan, Şubat 2012 itibariyle MSD Türkiye’de yeni İK Direktörü olarak göreve başladı. Kaylan yeni görevinde MSD’nin tüm insan kaynakları yönetimi süreçlerinden ve İK Departmanı’nın yönetiminden sorumlu olacak.

2003 yılında Schering Plough İlaçları’nda kariyerine başlayan Kaylan, Nisan 2008’de Schering Plough İlaçları’nda İnsan Kaynakları Müdürü oldu. Schering Plough – Organon birleşme sürecinde İK entegrasyon takımının liderliği görevini üstlenen Burcu Kaylan, 2009 yılında gerçekleşen MSD – Schering Plough birleşmesinden sonra Mart 2009 – Mayıs 2010 tarihleri arasında MSD Kenilworth, New Jersey ofisinde İK Müdürü olarak görev yaptı. Mayıs 2010 tarihinde MSD Türkiye’de İK İş Ortağı görevine atanan Kaylan, Şubat 2011’de EEMEA Bölgesi Yetenek Yönetimi Lideri görevini üstlendi. Burcu Kaylan son olarak da Şubat 2012 tarihinde MSD Türkiye İK Direktörü pozisyonuna atandı.

2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’ndeki Lisans Eğitimini tamamlayan Burcu Kaylan, daha sonra Marmara Üniversitesi’nde Örgütsel Davranış konusu üzerine Yüksek Lisans yaptı.

1 YORUM

 1. Merhaba,

  Burcu Hanım insan kaynakları ve sosyal medya arasındaki ilişkiye nasıl bakıyor merak ettiim; çünkü genç ve bize daha yakın diye düşünüyorum.

  İzniniz olursa ben paylaşayım, ilaç firmaları çok agresif. Çünkü sektör agresif. Bu tavır sektöre yansımış ve kanıksanmış.ELeştiriye tahammülleri olmayanların gelişime açık olmadığını düşünüyorum. Sadece bizim platformda adı olduğu iin dava açan ilaç şirketi var ! Düşünün sadece adı var altında yorum dahi yok.

  Kaldı ki üsluba dikkat ederek çalışanın firması hakkında yönetcileri hakkında eleştiri de bulunmasını gayet sağlıklı ve demokratik buluyorum. Sevgili insan kaynkaları bu durumu kaynak görmek yerine tehdit olaraka algılıyorlar.

  Platform olabildiğince şeffaf ve tarafsız. Fiama yetkilileri ; avukatlar, patronlar, insan kaynakları ve yöneticiler de gerekçelerini açıklayabilirler fakat bunu yapmak yerine tehdit edip insanları işten atmakla, dava açmakta çözüm arıyorlar. Yazık !

  Bu durumda hırsızın hiç mi suçu yok ? a benzemektedir. Mobbing yaparken, haksızlık yaparken,zılmederken sorun yok yazınca problem. Bu tek taraflı dünyanın çok vakti yok ! Düşünün bir kere dünyanın neresinde olursanız olun binlerce insan sistemin aktif parçası. HAyal edin. Çaycınız da internette odacınız da şöförünüz de bu dünyadan saklanamazsınız, kaçamazsınız kaldı ki kaçmamalısınız.

  Umarım yeni nesilin temsilcileri bu konularda daha konuşulabilir olurlar.

  Kendisine başarılar diliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here