Novartis’in Yerel Pazarlar Üretim Grubu Global Direktörlüğü’ne Türkiye’den atama

Novartis’in Yerel Pazarlar Üretim Grubu Global Direktörlüğü’ne Türkiye’den atama!

Novartis Teknik Operasyonlar Kurtköy Fabrika Direktörü Filiz Gündoğmuş, yapılan yeni atama kapsamında mevcut rolüne ek olarak Novartis Yerel Pazarlar Üretim Grubu Global Direktörü olarak atandı.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nden 1999 yılında mezun olan Filiz Gündoğmuş, ilaç sektörüne 2001 yılında adım attı. Sonrasında çeşitli şirketlerde Ürün Yöneticiliği ve Ruhsatlandırma Uzmanlığı gibi farklı pozisyonlarda görev alan Gündoğmuş, 2006 yılında Novartis’te Ruhsatlandırma Stratejileri Koordinatörü olarak çalışmaya başladı. Novartis’teki kariyerini şirketin Kurtköy fabrikasında sırasıyla Üretim Kalite Müdürü, Kalite Uyum Müdürü, Fabrika Kalite Direktörü, Üretim Birimi Direktörü ve Fabrika Direktörü olarak ilerleten Gündoğmuş, yapılan yeni atama kapsamında mevcut rolüne ek olarak Novartis Yerel Pazarlar Üretim Grubu Global Direktörü olarak görevine devam edecek.

Filiz Gündoğmuş, Novartis’in Yerel Pazarlar Üretim grubunun lideri olarak Mısır, Endonezya, Pakistan, Rusya, Cezayir ve Bangladeş’te bulunan Novartis üretim tesislerinin de global yönetimini üstlenecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here