Organik Festival

Maçka Demokrasi Parkı’nda 5-6 Eylül 2015 tarihinde düzenlenecek olan Organik Yaşam Festivali organikle ilgili en doğru kaynaklardan bilgi edinmek için bulunmaz bir fırsat!1439897148_FEST_cocuk

Organik t1439897163_FESTlogoutkunları Organik Yaşam Festivali’nde bir araya geliyor. Organik yaşama dair her şeyin bulunabileceği festival, birbirinden renkli sürprizleriyle keyifli ve sağlıklı bir hafta sonu vadediyor.

Daha sağlıklı nesiller için organik ürün kullanımı çok önemli. Ancak organik hakkında kamuoyunda oluşan bilgi kirliliği, tüketicilerin kafasında yüzlerce soru oluşmasına neden oluyor. Tüm bu soruların yanıtlarının, eğlenceli ve bir o kadar da bilgilendirici bir etkinlikle yanıtlamak için Organik Yaşam Festivali, Eylül ayında kapılarını tüm ziyaretçilere açacak.

Organik Bebek mamalarında sektörün lideri HİPP’in ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek festivalde, kamu kurumlarından yetkililer, üreticiler, satıcılar, sivil toplum kuruluşları ve bilim adamları yer alacak. Festival süresince paneller, seminerler, yarışma ve eğitimlerle tüketicilere Organik Yaşam anlatılacak.

Organik konusunda toplumda bir farkındalık oluşturulması da hedeflenen Organik Yaşam Festivali’nde ayrıca keyifli workshoplar, lezzetli organik ikramlar, organik cilt bakım tüyoları ve daha birçok sürpriz de olacak. Ayrıca minik tüketiciler için düzenlenecek renkli etkinliklerle genç kuşaklara hem eğlenme hem de organik hakkında bilgi sahibi olma imkanı sağlanacak.

Tüm bunların yanında Organik yaşam tarzının ana felsefelerinden biri olan sürdürülebilirlik uygulamaları ve çevre dostu teknolojiler, yenilenebilir enerji kaynakları ve geri dönüşüm konularında da farkındalık oluşturmak amacıyla Festival süresince çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Tüm vatandaşlarımız Organik Yaşam Festivali’nde ücretsiz olarak katılım sağlayabilecek.

ORGANİK HAKKINDA HER ŞEY BU FESTİVALDE

Organiğin, hayatımızdaki yerini sorgulamayı ve sorgulatmayı hedeflediğimiz festivalimizde “Organik bir yaşama hazır mısınız?” sorusunu soruyoruz. Gıda seçimlerimizden, tekstile, kozmetik seçimlerimizden, spor alışkanlıklarımıza, yeşil mimariden, çevre dostu teknolojiye, yenilenebilir enerji kaynaklarından, geri dönüşüme kadar birçok konuda bilgilendirici etkinliklerle organiği anlatıyoruz…

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here