ÖrnekMed, Starkey Türkiye Distribütörlüğünü Üstlendi


ÖrnekMed Tıbbi Malzemeler, işitme dünyasının öncü markalarından Starkey’in Türkiye münhasır distribütörlüğünü üstlendi.

1 Ocak 2013 itibariyle Starkey İşitme Cihazlarının Münhasır Distribütörü Emin Örnek ve şirketi ÖrnekMed Tıbbi Malzemeler İthalat ve İhracat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi oldu. Starkey, Golden Star İthalat ve İhracat Ticaret Limited Şirketi adı altında devam ettirdiği Türkiye perakende satış operasyonunu askıya aldı. ÖrnekMed, Golden Star’ın yüksek teknolojiye sahip ürünlerini endüstri lideri hizmet anlayışıyla sunma misyonu devam ettirecek. ÖrnekMed, Golden Star tarafından satılan cihazların tüm garantilerini yerine getirmeyi kabul etti.

İşitme Cihazında Çığır Açtı

Şirketin yöneticisi Emin Örnek, 90’lı yıllarda Amerika’nın Florida eyaletında bir mühendislik firmasında mühendis olarak çalışırken daha sonra kendi firmasını kurar, tıbbi alanda faaliyet gösteren firması ile başta Güney Amerika ülkeleri olmak üzere dünyanın diğer bölgelerinde başarılı çalışmalarda bulunur. Hedeflerine planladığı zamanda bir bir ulaşır. Tıbbi alanda çalışmaları devam ederken Starkey ile tanışır ve Amerika’daki firmasının yanısıra İstanbul’da da firmasını açar ve Starkey ürünlerini Türkiye’de satışını yapmaya başlar. Daha sonra Starkey ile olan yakın ilişkiler onu Starkey ailesinin bir parçası yapar. Hayalleri Starkey’de gerçekleşir. Merkezi Minnesota eyaletinde bulunan Starkey firmasının Orta Doğu, Doğu Avrupa ve Afrika direktörlüğünü yapar. Yıllarca bu bölgedeki ülkelere seyahat eder. Amerika’dan bu bölgeye seyahat ederken Türkiye’ye de her seferinde uğrar. Hedefi, hayali bir gün kendi dalında dünyanın en büyük firmaları arasında bulunan Starkey firmasını Türkiye’ye getirmek. Daha sonra da vakıf çalışmalarıyla insanlarımıza en iyi hizmeti sunmak.

Bu hayalini Ocak 2002 yılında Starkey’i getirerek gerçekleştirir. Türkiye genelinde şubeler açarak büyük bir şube ağını kurar, eğitimli uzman kadrosuyla insanımıza bir Dünya makrası olan Starkey kalitesini en iyi hizmetle sunmaya çalışır. Bunula da yetinmeyip daha da gelişmek ve bu kaliteyi herkese ulaştırmak ister. Daha sonra EMÖV vakfını kurarak çocuk ve yetişkin olmak üzere binlerce insanımıza işitme cihazı hediye eder. Hedefi ileriki yıllarda daha çok kişiye ulaşmak… 2009 yılından sonra Starkey’den yaklaşık 3 yıl uzak kalan Emin Örnek yine aynı sektörde işlerini Amerika’dan sürdürmeye devam eder.

Starkey ile yolları tekrar birleşen Emin Ornek Starkey’in Türkiye  tek yetkili distribütörlüğünü üstlenerek 2012 yılının Aralık ayında Türkiye’ye gelir. Türkiye’ye döner dönmez ÖrnekMed firmasını kuran Emin Örnek, Ocak 2013 den beri Türkiye genelinde insanlarımıza hizmet vermeye devam ediyor. Starkey’e dönmenin ve Dünya Markası Starkey ürünlerini en iyi servisle insanlarımıza sunmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Örnek, kaliteye ve müşteri memnuniyetine çok önem verdiklerini  sözlerine ekliyor. Amerika’daki sistemi Türkiye’de uygulamaya çalıştığını ve Türkiye genelinde bayilikler vereceğini belirten Örnek, Türkiye’de olmaktan ve insanlarımıza hizmet etmekten mennun olduğunu söylüyür.

ÖrnekMed Güvencesiyle Starkey Yeniden Türkiye Pazarında

Sektörün öncü firmalarından Starkey, bugün son teknolojiler kullanılarak üretilen ödüllü ve patentli cihazlarıyla sektörün lider firmaları arasında yer alıyor. İşitme bozukluğu yaşayan hastalara ve duyma sorunları ile ilgilenen hekimlere üstün nitelikli hizmet sunmayı hedefleyen Starkey, aynı zamanda cihazların montaj, tamir ve bakım hizmetlerini de sunuyor. Şirket, duyma problemlerine çözüm üreten üstün teknolojik cihazlarının yanı sıra yüksek kaliteli diagnostik ekipman, gürültü ve suya karşı koruyucu destek ürünler, kablosuz işitme alternatifleriyle geniş bir ürün yelpazesiyle müşterilerine hizmet vermekte. ÖrnekMed her marka ve model işitme cihazlarının tamir bakım hizmetini vermenin yanında, her marka ve modelden odyolojik ekipmanların tamir bakım ve kalibrasyon servisinide vermektedir. Konforu ve teknolojiyi tek bir noktada birleştiren ve değişken duyma koşullarında kaliteli bir işitme sağlayan öncü marka Starkey’in Türkiye distribütörlüğünü 1 Ocak 2013 itibariyle Emin Örnek ve şirketi ÖrnekMed Tıbbi Malzemeler üstlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here