Testo Elektronik WIN Fuarı’nda Ölçüm Cihazlarını Sergiledi


Testo Elektronik ; Saveris veri izleme sistemi, transmitterler, baca gazı analizörleri, termal kameralar ve portatif ölçüm cihazları gibi çok sayıda ürünü ziyaretçilere sundu.

21-24 Mart tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen WIN Otomasyon Fuarı’nda Testo Elektronik ; Saveris veri izleme sistemi, transmitterler, baca gazı analizörleri, termal kameralar ve portatif ölçüm cihazları gibi çok sayıda ürünü ziyaretçilere sundu.

Yoğun ilgi gören termal kamera standında, LCD TV’ye bağlanan testo 885 termal kamera ile sıcaklık farklılıklarının nasıl görüntülediği ziyaretçiler tarafından birebir deneyimlendi. Ayrıca termal kamera görüntülerinin, profesyonel yazılım programı üzerinde analiz ve raporlama kısmı uygulamalı olarak gösterildi. Testo 885 termal kamera; 320 x 240 piksel dedektör boyutu, 640 x 480 piksel SuperResolution teknolojisi, < 30 mK termal duyarlılık ve 1200 °C’ye kadar yüksek sıcaklık ölçümü ile kullanıcılarına profesyonel, çok yönlü ve hassas termografi fırsatı sunmaktadır.

Fuarda oldukça ilgi gören cihazlardan bir diğeri ise testo transmitter ailesi oldu. Standda sergilenen testo 6681 endsütriyel nem transmitteri testo 661x prob serileri ile her türlü analog sinyali istenildiği gibi ayarlama imkanı sunarken, Profibus, ethernet, röle ve analog çıkışlar ile farklı otomasyon sistemlerine optimum şekilde entegre edilebilir.

Testo 6721 ise switch kontakları ile donatılmış, uygun fiyatlı bir çiğleşme noktası ölçüm cihazı olarak fuarda ilgi çekti. Testo 6721, -45 … +30 °Ctd aralığında çiğleşme noktası ölçümü ve limit değerleri görüntülemek için 2 adet switch çıkışı ile dikkat çekerken, Testo 6740 çiğleşme sıcaklığı transmitteri ise -45 °Ctd … +30 °Ctd arasında ölçüm aralığı ile eser miktarda nem ölçümü yapmak isteyen ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Basınçlı hatlarda çiğleşme noktasını portatif cihazlar ile incelemek isteyen kişiler için iyi bir seçenek olan testo 635 cihazı da sergilenen cihazlar arasındaydı.

Firmanın standında sergilenen Saveris veri izleme sistemi; üretim proseslerinde yada ortamda sıcaklık ve nem değerlerinin ölçülmesi, raporlanması ve limit değerler için alarm vermesi ile öne çıkan bir sistem oldu. Gıda üretimi, soğuk zincir, kalite güvence, Ar-Ge uygulamalarının yanı sıra binalarda sıcaklık veya nem ölçüm verilerinin raporlanması, ve değerli envanter, ilaç ve gıda gibi sıcaklık ve neme duyarlı ürünlerin depolama koşullarının izlenmesi için ideal bir sistem olan testo Saveris, kolay kullanımı, anlaşılır ve her zaman güncel yazılımı ve otomatik raporlama opsiyonu ile dikkat çekti.

Testo’nun önde gelen cihazlarından olan Baca gazı analiz cihazları da WIN Fuarı ’nda sergilenen ürünler arasındaydı. Yanma verimliliği ve emisyon değerlerinin takibi konusunda uzman testo 340 ve 350 cihazlarının ön planda olduğu fuarda, ilgilenen ziyaretçilere ısıtma sistemlerinde yüksek performans sergileyen testo 310, 320, 330LL cihazları ve ortam kalitesinde büyük önem taşıyan gaz kaçak dedektörleri ile ilgili de bilgiler verildi ve alanında uzman cihazlar sergilendi.

Öne çıkan bir diğer cihaz olan testo 480 ise, iklimlendirme sistemlerindeki ölçümleri hassas bir şekilde yapan taşınabilir ölçüm cihazı olarak ofisler, konutlar ve endüstriyel binalardaki havalandırma (HVAC sistemi) ve klima sistemlerinin standartlara uygun şekilde ayarlanmasını kolaylaştırması ve iklimlendirme ölçümlerini alırken ilgili tüm parametreleri kaydetmesi ile ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başardı.

Oldukça başarılı bir fuar katılımı gerçekleştirdiklerini belirten firma yetkilileri, Nisan ayı içerisinde gerçekleşecek İzmir Teskon+Sodex 2013, ICCI 2013 ve 36. İstanbul Yapı Fuarı’nda da testo ölçüm cihazlarını yakından görmek isteyen tüm ziyaretçileri standlarına beklediklerini iletti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here