Philips; Imaging 2.0 konsepti verimlilik kazandırıyor

Klinik tedavi uzmanı ve hasta entegrasyonuyla beslenen Imaging 2.0 konsepti ile Philips, radyolojiye inovasyon ve verimlilik kazandırıyor. Yenilikçi ve uygun maliyetli çözümlere öncülük etme konusundaki kararlılığını kanıtlayan Philips, spesifik olarak hastaya odaklanan teknolojilerin yanı sıra; radyologlar ve hekimler arasındaki iş birliğini kolaylaştıracak, ileri seviye network araçlarını ön plana çıkarıyor

Imaging 2.0 konsepti, günümüzde sağlık bakımı alanında var olan bir ikileme; yani daha fazla tüketici kaliteli sağlık bakımı talep ederken, tedaviye ayrılan paranın giderek azalmasına dikkat çekiyor. Klinik tedavi uzmanlarından alınan geri bildirimlere göre Philips’in bu ikileme yaklaşımı; ileri teknoloji kullanımıyla geliştirilmiş akıllı ortak çalışma araçları sunarak hastalardan daha iyi sonuçlar almaya ve sağlık bakım sisteminde maliyetleri azaltmaya dayanıyor.

Yüzde 40’a Kadar İyileşme
İlk dijital geniş bant MRI (manyetik rezonans görüntüleme) sistemi olan, yeni Philips Ingenia MR sistemi; CE ve FDA belgesine sahip. Klinik tedavi uzmanları, yumuşak doku farklarını incelemek için uzun zamandır MRI sistemlerinin sağladığı olağanüstü özellikleri kullanıyor. Şimdiye kadar, tüm MRI sistemlerinde hasta görüntülerini oluşturmak için gereken sinyalleri almak ve işlemek için analog bileşenler kullanılıyordu. Ancak bu işlemlerde analog bileşenlerin kullanımı görüntü netliğinde ve kalitesinde üst seviyelere ulaşmayı kısıtlayan bir etken oldu.
Ingenia MR sistemlerinde ise MRI teknolojisinde ilk kez hastaya en yakın radyo frekansı (RF) alıcı bobininde doğrudan dijital sinyal alma ve işleme tekniği kullanıldı. Sinyali doğrudan RF alıcı bobininde sayısallaştıran ve dijital bağlantıyı MRI tarama sürecinin tamamında koruyan Ingenia, sinyal-gürültü oranında yüzde 40’a kadar iyileşme sağlama kapasitesine sahiptir. Sinyal-gürültü oranının iyileştirilmesi, klinik tedavi uzmanlarının sinir ve kas-iskelet gibi geleneksel uygulamalar ile tüm vücut ve kardiyak gibi yeni gelişmekte olan uygulamalar dahil geniş yelpazedeki klinik prosedürler için daha kesin kararlar alabilmesine imkan tanıyan keskin bir görüntü netliği sağlıyor.
Ingenia’nın dijital avantajları, analog tabanlı sistemlerin tipik tarama kısıtlamalarını da gideriyor. Az kanallı analog televizyonlardan sınırsız kanallı dijital geniş bant HD televizyonlara geçiş gibi, Ingenia’nın dijital sinyal alma ve iletme özelliği, kanal sayısına bağlı değil. Sabit kanallı analog sistemlerin aksine, kullanıcılar daha yüksek kanal sayısına ihtiyaç duyan yeni uygulamaları kolay ve uygun maliyetli bir şekilde ekleyebiliyor. Buna ek olarak, klinik bir prosedür için daha yüksek kanallı bir bobine ihtiyaç duyulursa Ingenia’nın kanal sayısına bağlı olmayan yapısı sayesinde MRI sisteminde pahalı donanım ve yazılım güncellemeleri gerekmeksizin tarama yapılabiliyor. Bu da hastanelere günümüzde ve gelecekte en ileri teknoloji uygulamaları kullanabilme esnekliği sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here