Philips yeni marka vaadini açıkladı


Philips, yenilik ve insan odaklı yeni marka vaadini açıkladı. Philips, 13 Kasım 2013 tarihi itibariyle tüm dünyada “yenilik ve siz” söylemini ve yeni amblemini kullanacak.

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) tüm dünyada eş zamanlı olarak insanlar için anlamlı yenilikler oluşturma, geçmişine dayanan yeni marka vaadini açıkladı. Yeni konumlandırmanın bir parçası olarak Philips bundan sonra “yenilik ve siz” söylemini kullanacak. Philips’in bu söyleminin altında ise “yenilik ancak insanların ihtiyaç ve beklentilerini karşılıyorsa anlamlıdır” inancı yatıyor. Philips uzun yıllardır kullanılan amblemini de değiştirdi. Yeni amblem marka konumlandırması ile birlikte 13 Kasım 2013 akşamı Hollanda Amsterdam’da bulunan Philips genel merkezinin dış cephesine yansıtılarak tanıtıldı.

İnovasyonun 120 yıl önce ilk lambanın üretilmesinden beri Philips DNA’sında olduğunu belirten Philips Türkiye CEO’su Göktuğ Gür, “Yeni marka konumlandırmamızın insanların yaşamını anlamlı yenilikler ile iyileştirme misyonumuzu en doğru biçimde yansıttığına inanıyoruz. Teknoloji üreten bir firma olarak, vaadimiz geleceğimizi daha ileriye taşıyan ve insanlar için anlamlı yenilikler üretmek. Yeniliği kullanarak sağlık bakım hizmetlerini herkes için daha kolay erişilebilir ve daha uygun maliyetli hale getireceğiz. Enerji verimli LED aydınlatma çözümlerimiz insanlara daha iyi bir yaşam sunacak ve dünyayı daha sürdürülebilir hale getirecek. Lokal ihtiyaçlara yönelik tüketici ürün ve hizmetlerimiz insanların yaşam tarzını geliştirecek ve kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayacak.” dedi.

Yeni marka söylemi ile birlikte Philips, aynı zamanda yeni ambleminin de tanıtımını yaptı. Böylece, Philips’in ilk kez 1934 yılında kullandığı amblem değişmiş oldu. Bugün ikon haline gelen eski amblem hala Philips’in yenilik ve güven sembolü olmaya devam edecek. Yeniden dizayn edilen amblem ise 21. yüzyıla uygun bir çizim ile dijital medya ve mobil kanallara yönelik daha modern bir tasarım ile hayata geçirildi.

Accelerate! değişim programı ile başlayan ve bu yılın başında Philips’in adını Royal Philips olarak değiştirmesi ile devam eden dönüşüm süreci sonucunda Philips günümüzde 9.8 milyar Dolar marka değeri, lider ve güvenilir  marka algısıyla  faaliyet gösterdiği sektörlerde insanların yaşamlarını daha iyiye taşımaya devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here