Phonak, İşitme Cihazı Teknolojisinde Sınır Tanımıyor


İşitme cihazı teknolojisinin öncü kuruluşu İsviçre firması Phonak, Audéo Q ve Naída Qadlı iki  yeni ürününü dünya ile aynı anda Türkiye pazarına sundu.

Kulakta var olan çınlama yetişkin nüfusun yüzde 15’ini etkileyen bir durum. İşitme kaybı ile çınlama arasında güçlü bir bağ bulunurken, çınlama şikayeti olar her 5 kişiden 4’ünde aynı zamanda işitme kaybı da bulunuyor. Çınlama yönetiminin amacı ise bu durumu daha az rahatsız edici hale getirmektir.

İşitme cihazı teknolojisinin öncü kuruluşu İsviçre firması,  işitme kaybı yaşayan kişilerin gereksinimlerini dikkate alarak yaptığı araştırmalar sonucu, her işitme kaybı seviyesine, suya ve toza dayanıklı, kablosuz aksesuarlarla tam uyumlu ve dünyadaki teknolojilerle paralel olarak tüm ihtiyaçlara cevap veren ürünlerini, dünyayla aynı anda Türkiye’de pazara sunuyor.

Kulak Çınlaması yönetimi bulunan yeni Phonak Audéo Q ve daha güçlü Phonak Naída ile artık işitme cihazı kullanan insanlar, kalabalık restoranlarda veya rüzgarlı bir öğleden sonra yürüyüş yaparken bile çaba harcamadan gerçekleştirdikleri sohbetlerin tadını çıkarabiliyor. Benzersiz Binaural VoiceStream Technology (Çift taraflı kullanım) ile de en zor dinleme koşullarında bile her sesduyulabiliyor.

Basit Ve Mütevazı Bir Çözüm Sunuyor

Kulak arkasında tamamen yok olan Phonak Audéo Q,  basit ve net bir yolla, mütevazı ve göze batmayan bir çözüm sunarken, aynı zamanda daha fazla sinyal alıp gürültüyü azaltıyor ve zorlu dinleme koşullarında bile daha iyi bir anlaşılırlık sağlıyor.

Özellikle işitme cihazı deneyimi yaşamamış olanlar için tasarlanan Phonak Audéo Q,  bir yandan işitme yeteneğini artırırken, diğer yandan çınlamanın verdiği rahatsızlığı da azaltıyor. 

Tüm İşitme Zorluklarının Üstesinden Geliyor

Suya dayanıklı Naída Q, ileri seviyeden oldukça ileri seviyeye kadar işitme kaybı olan kişiler için ayrıcalıklı bir performans sunuyor. Binaural VoiceStream TechnologyTMdayanan işitme cihazı, en zorlu dinleme koşullarında bile benzersiz bir anlamaya da olanak sağlıyor. auto StereoZoom özelliği ile kalabalık ortamlarda konuşmanın anlaşılabilirliğini %45’e varan oranlarda geliştiren Naída Q, rüzgarlı havada konuşma özelliği ile gürültülü ortamlarda konuşmanın anlaşılırlığını %28 artırıyor. Her iki kulakta net bir şekilde duymayı sağlayan Naída Q, kişisel ihtiyaçlara göre ayarlanabilen özelliklere de sahip. Çok yönlü ve yüksek performansa sahip Naída Q,  suya ve toza dayanıklılığı ile de dikkat çekiyor. Günümüzde cep telefonu, bilgisayar, TV, oyun konsolları ve MP3 çalar gibi ürünler işitme cihazı kullananlara çeşitli zorluklar yaşatırken, Naída Qtüm bu ürünlere kolayca bağlanabiliyor. Hertürlü yaşam tarzı, işitme kaybı ve bütçeye uygun tasarlanan Naída Q, saç ve ten renginin yanı sıra moda ve eğlenceli ayrıca geleneksel renkleriyle de her tarza hitap ediyor.

 Phonak

Sonova Grubu’nun üyesi olan İsviçre merkezli Phonak,  1947 yılında Zürih’te kuruldu. İşitme çözümleri alanında dünya lideri olan Phonak, 100’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. İşitme alanında inovatif çözümler sunan Phonak, 2009 yılından bu yana Türkiye pazarında yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here