Roche 2012 yılında Ege Orman Vakfı İşbirliği ile 13 Bin Fidana Can Verdi …

Gerçekleştirdiği kapsamlı sosyal sorumluluk faaliyetleriyle toplum üzerinde sürdürülebilir bir etki oluşturmaya Roche İlaç, her yıl Ege Orman Vakfı ile birlikte önemli bir bölümü yok olan ormanlarımıza, çalışanları ve paydaşlarıyla birlikte çok güçlü bir katkı sağlıyor. Roche geçen yıl olduğu gibi bu yılda  Ege Orman Vakfı ile birlikte, İzmir-Çeşme-Ildırı  mevkiinde, 5 bin  fidanlık “Roche Çalışanları Korusu” ve 8 bin fidanlık “Roche Korusu” oluşturarak, Türkiye’nin doğal dokusuna destek ve akciğerlerine nefes vermeye devam ediyor. Roche Ormanı fidan dikim töreni, Roche Genel Müdürü Süha Taşpolatoğlu, Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol  veRoche Türkiye çalışanlarının  katılımı ile gerçekleştirildi.

“Gelecek kuşaklar orman yok demesin ” sloganıyla 1995 yılından bugüne kadar 8 milyon fidanı doğaya kazandıran Ege Orman Vakfı ile işbirliğini sürdüren Roche, bu yılda İzmir’e iki ormanlık alan kazandırdı. Sera gazlarının  iklim değişikliğine yol açması bilinciyle karbon ayak izini azaltmak için çalışmalar yürüten Roche, İzmir-Çeşme – Ildırı mevkiinde 5 bin fidanlık “Roche Çalışanları Korusu” ve 8 bin fidanlık “Roche Korusu” oluşturdu.

İzmir-Çeşme-Ildırı mevkiinde tesis edilen  “Roche Çalışanları Korusu” ve “RocheKorusu”nda, Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol ve Roche Türkiye çalışanlarının katılımı ile fidan dikim töreni düzenlendi Fidan dikim töreninde konuşan Roche Genel Müdürü Süha Taşpolatoğlu, çalışmalarının odağına sürdürülebilir gelişme ilkelerini yerleştiren bir şirket olduklarını ve geleceğin bugünden daha iyi olabilmesi için kurumlara ve bireylere çok büyük sorumluluklar düştüğünü ifade ederek, ‘Daha sağlıklı bir gelecek ve toplum için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ege Orman Vakfı ile bir kez daha işbirliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz.’ dedi.

Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol; “ Bugünün ayrıca bir önemi var. 27 yıl önce bugün Kuşadası-Davutlar’da çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları sırasında 14 askerimiz ve 1 orman işçimiz şehit olmuştu. Şehitlerimizi saygı ile anıyoruz.” diyerek konuşmasına orman yangınlarına dikkat çekerek başladı. Gençol; Roche İlaç’ın 2011 yılında  16 bin 600 fidanlık bir orman oluşturduğunu, 2012 yılında da kurumsal olarak yaptığı 8 bin fidan bağışı ile oluşturduğu korunun yanı sıra, çalışanlarına  Ege Orman Vakfı’nın hediyelik ürün kutularından armağan ederek oluşturdukları 5 bin  fidanlık koru ile 13 bin  fidana can verdiğini söyledi.

Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol; doğaya yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür ederek Roche Türkiye adına Roche Genel Müdürü Süha Taşpolatoğlu’naplaket takdim etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here