Sağlık Çalışanlarına Ünvan Değişikliği Sınavı Müjdesi


Sağlık Bakanı Akdağ, Unvan Değişikliği Sınavının 2013 yılında yapılacağı müjdesini verdi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Sağlık-Sen’in “unvan değişikliği sınavının yapılması” talebine ilişkin, sınavın 2013’te yapılacağı müjdesini verdi. Sağlık-Sen Olağanüstü Genel Kurulu’nda yeniden genel başkan seçilen Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ı ziyaret etti. Bakan Akdağ’ın “hayırlı olsun” temennisinde bulunduğu görüşmede, sağlık çalışanlarının sorunları ve talepleri de değerlendirildi.

Sağlıkta dönüşüm programı çerçevesinde bakıldığında yeni teşkilat yasasının çalışanlar açısından pek çok sorunu beraberinde getirdiğini belirten Memiş, sağlık çalışanlarının politika belirleyicilerden bir an önce bu sorunlara çözüm getirmesini beklediklerini kaydetti. Memiş, konuyla ilgili sahadan kendilerine yasa ile ilgili sorunlar ve taleplerin geldiğini ve bu talepleri Bakan Akdağ’a ilettiğini belirtti.

2013 Yılı İçinde Yapılması Planlanıyor

Bugüne kadar kamu hastane birliklerinde oluşabilecek sorunları birçok kez dile getirdiklerine dikkat çeken Memiş, emeğin değer olarak görülmediği hiçbir sistemin başarılı olamayacağını vurguladı. Memiş, şu andaki sistemde böyle bir anlayışın hakim olduğunu belirterek, çalışanların motivasyonunu sağlayacak, geçmişten gelen eşitsizlikleri giderecek bir iradenin ortaya konulmasını önemsediklerinin altını çizdi. Kamu çalışanlarının beklediği ikincil mevzuatın bir an önce çıkarılması gerektiğini vurgulayan Memiş, ancak bu mevzuatın çalışanların karşısına sorunlar yumağı şeklinde çıkartılmaması gerektiğini kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here