SAĞLIK TURİZMİ DENİLİNCE NE DÜŞÜNÜYORUZ?

Ülkemiz bulunduğu coğrafya bakımından üç tarafı denizlerle çevrili olan, dört mevsimi bir arada yaşayan, zengin yer altı kaynaklarına sahip son derece kıymetli bir ülkedir. Biz bu ülkemizin kıymetini ne derece biliyoruz, bu tartışıladursun bu bölümümüzde sizler için ülkemizin güzelliklerini araştırıp, bu güzellikleri sizlerle paylaşacağımızın haberini şimdiden verelim.

Son yıllarda ülkemizde artan sağlık turizmini ve bununla alakalı tercih edilen hastaneleri, yapılan çalışmaları ve bunun dışında insan ruhunu güzelleştiren güzellikleri; şifalı suların olduğu kaplıcaları, ruhunuza iyi gelen tabiatın güzelliklerini sizler için bulmaya ve sizlerle paylaşmaya karar verdik. Hem göze hem kalbe hitap eden bölümümüzde; hastalık ve sağlıkta hayatınıza dahil olan, duygularınıza dokunan, pek çok anıyı birlikte yaşadığınız o özel yerleri birlikte keşfetmenin heyecanı içerisindeyiz. En önemli varlığımız olan nefesi nerede alıyoruz ve nefes almanın güzel olduğu yerler hayatımıza ne kadar dahil? İstanbul gibi kalabalık şehirler, bize her gün yeni bir bilgi ve yeni şeyler öğretirken; belleğimizden neleri siliyor, neleri unutuyoruz, iyice hatırlayalım. Kalabalık yerlerde yaşayan insanlarda her düşüncenin ön metni imkan ve olanaklar dahilinde ve kapitalist düzenin kontrolündeyken, Yaratıcı dışında hiçbir gücün dokunamadığı güzellikleri gördüğümüzde aldığımız nefes alışlarımıza olan şükrümüz nasıl artacak ? Ülkemizde belki henüz bizim dahi keşfetmediğimiz, keşfedilmeyi bekleyen nice güzellik var. Lütfen yaşadığımız coğrafyayı iyi tanıyalım, çünkü; o coğrafya bize kim olduğumuzu hatırlatacak en önemli somut varlık. O varlığa sahip çıkmaz, benimsemez onu sevmezsek; onu kaybederiz.

Her insan farkında olarak ya da olmayarak aslında yaşadığı coğrafyaya benzer. O coğrafyanın kültürünü alır; dinlediği müzikten, giydiği kıyafetten, fiziksel özelliklerinden, karakteristik özelliklerinden aldığı nefes şekline kadar o coğrafyayı yansıtır. Farklı ulusların insanlarına baktığımızda; o ülkeye daha önce gitmiş o ülke insanı ile ilgili fikri olan bazı kişiler onların nereye ait olduklarını hemen anlarlar. Hatta bazı özellikler o kadar nettir ki; gitmeden de anlaşılabilirler.

İnsan ömrünü uzatan tedavileri ve yerlerini, insanda var olan eksikliklerin ve hastalıkların çözümü ve araştırılmasını ve son olarak ’nefes alınacak yerleri’ göreceğimiz bölümümüzde, az önce bahsettiğim farklı kültürden insanların ülkemize gelişini ve nefes almak için nereleri tercih ettiğine bakarken; tercih edilen yerleri birlikte ziyaret edecek, birlikte nefes alacağız.

Size doğru ve güzel olanı gösterebilmenin mutluluğuyla, güzellikler daima eksilmesin hayatınızdan.. Sizi tamamlayacak tek şey onlar..

#saglik, #turizm, #medikal, #güncel, #receparslantas, #manset

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here